Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Články

Plánuješ studovat na VŠ? Nezapomeň vzít v potaz také studium  v angličtině nebo nově vzniklé a netradiční obory!
Studovat v českém nebo cizím jazyce? Vybrat si některý ze zavedených nebo nově vznikajících oborů? A jaká je vůbec nabídka oborů pro akademický rok 2017/2018? To jsou otázky, které by tě teď měly zajímat ze všeho nejvíce. více »
Vybíráš střední školu? Základem jsou informace!
Jsi v deváté třídě a právě se rozhoduješ o budoucnosti? Nepodceňuj to a důkladně o všem informuj! Čas na podání přihlášek máš až do konce února. více »
Povinná maturita z matematiky čeká prvně gymnázia a lycea
Vláda schválila start matematiky jako povinné součásti maturitní zkoušky pro gymnázia a lycea od školního roku 2020/2021. více »
Vyboč z řady. Pomáhej v domácnostech!
Nechceš být jako ostatní a raději bys vyzkoušel/a práci v nějakém netradičním oboru? Pak tu pro tebe máme obor nový, a sice pomoc v domácnostech… více »
Evropský týden odborných dovedností 2016: Objev svůj talent! 5. – 9. 12. 2016
Evropská komise vyhlásila Evropský týden odborných dovedností, jehož cílem je zvýšit atraktivitu a obraz odborného vzdělávání v členských zemích EU. více »
Masarykova univerzita pracuje na vývoji on-line VŠ vzdělávání ve věznicích díky zkušenostem z česko-norského projektu
V rámci závěrečné konference k programu Spolupráce škol a stipendia (CZ07), jednom z programů v rámci Norských fondů a fondů EHP se představilo 7 z celkem 77 podpořených projektů. více »
Baví tě focení? Věnuj se studiu fotografie!
Rád fotíš? Jsi umělecky nadaná, nebo nadaný, a chceš spojit příjemné s užitečným? Pokud ano, dej se na studium fotografie, uplatnit se můžeš v různých oborech… více »
Digitální občanství se stává důležitou součástí moderního evropského vzdělávání
Evropská konference Eminent 2016, která proběhla 17. a 18. listopadu v Národní technické knihovně v Praze tematicky otevřela aktuální téma digitálního občanství. více »
6 tipů na zajímavé vánoční dárky
Čas od začátku školního roku utekl extrémně rychle a už tu máme první adventní neděli. Je potřeba přemýšlet o vánočních dárcích. Nenapadá tě ale nic vhodného? Nech se inspirovat třeba tričkem s vlastním potiskem. více »
Kampaň Revoluce na střední - o jaké změny se jedná?
Čeští středoškoláci chtějí přispět ke změnám ve školství. Proto přišly s novou kampaní Revoluce na střední. Co je však jejím obsahem a cílem? více »

Nejbližší akce na školách
23.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
25.1.2017 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.