Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

28. ZLATÝ ÁMOS s novou kategorií

28. ZLATÝ ÁMOS s novou kategoriíVzhledem k letošní situaci a změnám ve výuce, došlo tento rok také k tomu, že byla navrhnuta nová kategorie v rámci vyhlášení Zlatého Ámose, a to DÁLKOVÝ ZLATÝ ÁMOS.

2. 12. 2020

Je to tak. V rámci každoroční ankety o nejoblíbenějšího učitele/nejoblíbenější učitelku, přibyla do letošního 28. ročníku další kategorie, a to o nejpopulárnější(ho) online učitelku/učitele, tedy DÁLKOVÝ ZLATÝ ÁMOS.

Proto pokud máš s některým ze svých pedagogů opravdu dobrý vztah a máš pocit, že tě i za těchto ztížených podmínek dokázal mnohé naučit a zaujmout, zkus jej na tento titul nominovat a oceň jeho snahu i práci. Uvidíš, že bude mít velkou radost, i kdyby nakonec nezvítězil.

Co to vlastně je a do kdy lze přihlášku podat?

Zlatý Ámos je anketa, do které můžeš jako žák základní či střední školy až do 31. 12. 2020 posílat své nominace na nejoblíbenějšího pedagoga v republice.

Samotné přihlášení přitom není nikterak těžké. Pokud máš nějakého vhodného adepta, který by si tuto cenu zasloužil získat, vyplň na internetu přihlášku (pozor, na jejím zpracování záleží!) a připoj k ní jeho fotografii (portrét) a stručnou charakteristiku, popiš společnou příhodu a naskenuj 100 podpisů lidí, kteří s touto kandidaturou souhlasí – včetně samotného kandidáta (podpisy tento ročník stačí dodat až poté, co budou školy znovu otevřeny).

Nezapomeň také, že pokud navrhuješ svého pedagoga do nové kategorie Dálkového Ámose, je nutné, abys toto uvedl/a v jeho charakteristice!

Průběh

Dále už se nemusíš o nic starat, vše ostatní bude na porotě. Všichni navržení kandidáti postoupí do regionálních kol, které se budou konat v lednu až únoru 2021 (v kraji, kde budou více než 3 nominovaní, zvolí porota Krajské Ámose). Z těch poté postoupí maximálně 16 z nich do semifinále, konaného na začátku března 2021, a ze semifinále pak nejvýše 6 do samotného veřejného finále, které se uskuteční ještě do konce měsíce března.

V něm porota volí Zlatého Ámose, dětská porota Dětského Ámose, ČEZ Ámose fyzikáře a MŠMT Ámose češtináře. Hlasováním na webu bude zvolen Ámos sympaťák.

Vítěz Zlatého Ámose pak získá kromě věcných cen, také na rok putovní cenu – korunu a žezlo. S nimi bude mít povinnost se předvést i před vámi žáky, a také je řádně opatrovat po dobu vlastnictví.  Následující rok pak slavnostně korunuje svého nástupce.

Chceš-li tedy zkusit nějakého tvého kantora do této ankety zařadit a vzdát mu tím poctu, poptej se mezi svými spolužáky, ozvěte se vybranému učiteli a s chutí do toho. Čas utíká jako voda, tak abyste tuto příležitost nepromarnili. Zajisté to bude zajímavá zkušenost i pro nominovaného smiley.

 

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
30.9.2021 - šavš run 2021
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
1.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.