Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Britský princ Edward ocenil české žáky a studenty

Britský princ Edward ocenil české žáky a studentyPrestižní zlatá ocenění vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh´s Award neboli DofE) převzalo 1. listopadu z rukou prince Edwarda v budově Senátu České republiky téměř sto českých žáků a studentů.

21. 11. 2017

Ocenění za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za uskutečnění dobrodružné expedice mohou získat mladí lidé do 24 let. Program s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu podporuje britská královská rodina.

Za MŠMT se slavnostního předání zúčastnil náměstek Petr Pavlík. Podle něj čím dál více roste význam neformálního vzdělávání a právě tento program vede mladé lidi k vlastnímu rozvoji.

Projekt funguje od roku 1956 a aktuálně je možné se ho zúčastnit ve více než 140 státech. Zájemcům nabízí tři úrovně, které se liší podle délky trvání a obtížnosti. Bronzová úroveň trvá půl roku, stříbrná rok a zlatá rok a půl.

Ve všech aktivitách si studenti zvolí vlastní cíl, na jeho naplňování potom dohlíží vedoucí DofE v centrech programu, kterými mohou být střední školy, střediska volného času, nebo i dětské domovy.

DofE dosud přilákal přibližně osm milionů mladých lidí po celém světě. V České republice se do něj zapojilo zhruba 2500 účastníků.

Zdroj: msmt.cz

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
22.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - Den otevřených dveří
Základní škola COMPASS
Praha 4 - Kunratice
23.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - VŠE se prezentuje na veletrhu Gaudeamus Brno 2018
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.