Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Čeká tě první rok na koleji či privátu? Začni pomalu přemýšlet, co si nezapomenout vzít

Čeká tě první rok na koleji či privátu? Začni pomalu přemýšlet, co si nezapomenout vzítDostal/a ses na vysokou školu a chystáš se tak poprvé v životě bydlet mimo domov? Nevíš, co tě čeká, a především – co si nezapomenout do svého nového bydliště přivézt? Pár tipů ti dáme…

13. 8. 2021

Přesto, že je teprve srpen, a tvé vysokoškolské studium tak ještě jen tak nezačne, je dobré si uvědomit, že čas letí jako voda, a je třeba být připraven. Co vše by sis tedy měl/a začít shánět a nezapomenout později zapakovat?

Základní potřeby

O takových základních věcech, mezi které patří dostatek oblečení, pantofle, hygienické potřeby, léky či notebook, se asi ani zmiňovat nebudeme. Nezapomeň ale také na ručníky, deku či ložní povlečení. To by sice na některých kolejích mohlo být k dispozici, ale zaručeně je daleko lepší (a v této době obzvlášť) si vzít svoje vlastní. 

Dále nezapomeň ani takové věci jako deštník či ramínka do skříně. Ačkoliv se ti to totiž nyní nezdá, časem se ti tam to oblečení pořádně nahromadí. 

Užitečná pak bude i baterka – kdyby nešla elektřina, či nějaká malá sada na šití (černá, bílá nit a jehla). I na to může někdy dojít. A nezabere ti to mnoho místa.

K nezaplacení pak rovněž budou špunty do uší či škraboška. Zejména pokud nevíš, s kým skončíš v jednom pokoji. Až se totiž budeš potřebovat pořádně vyspat a tvůj kolega si bude pouštět hudbu či hrát hry na počítači, jako když je najdeš smiley. A pokud nebudeš chtít ty rušit spolubydlící, přibal i sluchátka.

Vybavení do kuchyně

Důležité jsou pak také věci na vaření a jídlo. Naprostým minimem tak jsou talíře, příbory, lžíce a lžičky, skleničky či hrnečky. K tomu je dobré ještě dodat i vlastní hrnec, pánev či rychlovarnou konvici.

S tím vším pak také souvisí věci na mytí nádobí – jar, houbičky utěrky.

Na zútulnění

A protože tam nebudeš jen na krátkou dovolenou, ale bude to tvůj přechodný domov, nezapomeň si přivézt i něco, co ti to tam zpříjemní – kytku, plakát, fotku…zkrátka něco, k čemu máš svůj osobitý vztah. Přece jen se ti pak zde bude i lépe učit, když to tam nebudeš mít úplně strohé.

Tak, nyní už máš alespoň představu o tom, co vše je nutné si vzít s sebou a co vše ještě musíš dokoupit. Proto ti už jen popřejeme, aby se ti v novém životě i ve studiu dařilo, abys navázal/a nová přátelství a v neposlední řadě, abys zažil/a také spoustu dobrodružství!

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
1.12.2021 - Den otevřených dveří
1.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.