Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Chceš se stát plně kvalifikovaným obchodním inspektorem? Podej si konce března přihlášku a může se ti to splnit

Chceš se stát plně kvalifikovaným obchodním inspektorem? Podej si konce března přihlášku a může se ti to splnitUvažuješ o studiu nějakého unikátního oboru? Potom pro tebe máme další tip. Pardubická univerzita otevře v letošním zimním semestru nový obor určený budoucím obchodním inspektorům.

12. 2. 2019

Patříš mezi ty, kteří striktně dodržují předpisy a pravidla? Nemáš rád/a podvody a chtěl/a by ses naučit rozlišovat padělky či nekvalitní výrobky od těch pravých? Napálil/a ses na nějakém internetovém obchodu a rád/a bys proto tyto e-shopy co nejvíce eliminoval/a, aby se nenachytali i další zákazníci?

Potom zkus popřemýšlet o kariéře obchodního inspektora/obchodní inspektorky.

Kde a co studovat?

Samozřejmě, že tuto profesi můžeš vykonávat i s nepřímo vystudovaným oborem. Jestliže ale máš tendenci v tomto oboru opravdu uspět a začít i s praxí co nejdříve, bylo by ideální se věnovat studiu přímo tohoto oboru. Od letošního roku totiž jeden takový v Pardubicích vzniká.

Pokud máš o tuto oblast zájem, zjisti si veškeré možnosti a podmínky o tom, co by tě čekalo. Informovat se můžeš nejen na internetu, ale i na dni otevřených dveří Fakulty ekonomicko-správní, který se koná již tuto sobotu 16. února.

V případě, že se ti to bude zdát schůdné, neváhej a co nejrychleji si podej přihlášku. Nejpozději však do 31. března. Čas utíká a byla by škoda, kdybys přišel/přišla o svoji šanci.

Spolupráce s ČOI

Bakalářský program hospodářská politika a veřejná správa, který je zaměřen na obchodní inspekci, vznikl ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí (ČOI). Proto ti jeho absolvování dozajista alespoň pootevře, ne-li úplně otevře, dveře k této profesi.

Jak dalece však uspěješ a jak závratnou kariéru si vybuduješ, bude ovšem samozřejmě záležet čistě na tobě.

Co se naučíš?

Během svého studia se nenaučíš jen vše o fungování České obchodní inspekce a identifikovat padělky či nebezpečné výrobky, ale seznámíš se i s problematikou ochrany spotřebitele jako celku. To se ti bude hodit i v běžném životě. Dále získáš znalosti o postupu jednotlivých kontrol.

Navíc jako absolvent budeš mít dostatečné znalosti na to, abys mohl/a poradit či vyřešit spory mezi jednotlivými spotřebiteli a podnikateli (mimosoudní cestou).

Zkrátka budeš umět používat v praxi jednotlivé zákony potřebné pro hladké fungování trhu.

Denní i kombinované studium

Nemůžeš-li si však z jakýchkoliv důvodů dovolit denní studium, máš možnost zvolit si studium kombinované. Na něj univerzita plánuje přijmout 20 studentů, na denní pak 40. 

U obou však platí, že tě bude čekat praxe, je tedy nutné s tím počítat. Ta ti přinese daleko více než teorie. Začneš daleko dříve než studenti ostatních, spíše teoreticky zaměřených, oborů. Což pro tebe bude do budoucna velká výhoda.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
22.8.2019 - Den otevřených dveří
22.8.2019 - Závěrečná koference projektu Spationomy
23.8.2019 - Podání přihlášky ke studiu VOŠ do III. kola
27.8.2019 - Den otevřených dveří
28.8.2019 - Přijímací řízení III. kolo
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.