Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Další tři kola testování na COVID-19 ve školách se prozatím odkládají

Další tři kola testování na COVID-19 ve školách se prozatím odkládajíI přes stále se zhoršující situaci ohledně onemocnění COVID-19 se další plánovaná 3 kola testování, která měla proběhnout po podzimních prázdninách, nyní odkládají. Ministerstvo zdravotnictví od nich prozatím upustilo.

28. 10. 2021

Je to tak. Přesto, že pandemie koronaviru opět nabírá na síle a od začátku školního roku bylo nakaženo již zhruba 2500 dětí, přes 12000 jich bylo v karanténě a několik málo škol bylo dokonce úplně uzavřeno, od původně plánovaného testování po podzimních prázdninách se zatím upustilo. To mělo probíhat stejně jako na začátku školního roku ve 3 termínech. 

Není to ale definitivně. Jestliže se situace výrazně zhorší, k tomuto kroku stejně nakonec dojde, a ty tak opět budeš muset být testován/a. Tedy v případě, že nejsi očkován/anebo jsi neprodělal/a toto onemocnění v posledních 180 dnech. 

Proto jestli jsi už ve věku, kdy se očkovat můžeš nechat, a zatím nejsi, zvaž spolu s rodiči, zda by to nebylo dobré přeci jen podstoupit. Je fakt, že to sice nezaručí, že neonemocníš, ale stane-li se to, tak bys neměl/a mít tak závažný průběh, jako bez očkování. 

Navíc co nevidět pravděpodobně skončí i testy zdarma, a ty tak budeš mít dosti komplikovanou situaci, budeš-li chtít někam vyrazit. Byť třeba jen do kina. A co si budeme povídat, sezení jen doma už bylo více než dost.

Dodržuj opatření

Možná, že se ti to nelíbí (a po tak dlouhé době se není čemu divit), ale navíc je i nadále opravdu důležité co nejvíce dodržovat nařízená opatření, především pravidlo 3R: roušky – ruce – rozestupy. Nechráníš tím totiž jen sebe, ale i své sourozence, rodiče a prarodiče, kteří by mohli být při nakažení koronavirem velmi ohroženi.

A proto čím poctivěji to budeš dodržovat (resp. my všichni), tím dříve se zbavíme roušek a respirátorů a mnohých dalších omezení. A budeme moci opět normálně žít a později už neřešit výše zmíněné očkování, testy apod.

Zkrácení karantény

Alespoň trošku lepší zprávou pak ale je, že se uvažuje o tom, že by ti v případě, že přijdeš do kontaktu s kamarádem, který byl COVID pozitivní, a tobě vyšel PCR test negativní, byla zkrácená karanténa

Nyní musíš být zavřený/á doma 14 dní stejně jako dospělí, a pak veškerou látku pracně dohánět. Nehledě na to, že nejsi v osobním kontaktu se svými spolužáky a kamarády.  To by se však v nejbližší době mohlo změnit – alespoň dle názorů některých odborníků. 

Ať to dopadne ale jakkoli, tobě přejeme, aby se ti tento virus vyhýbal a ty jsi tak tuto nelehkou dobu přečkal/a ve zdraví a pohodě smiley.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
12.7.2022 - Den otevřených dveří
23.8.2022 - Přijímací řízení
8.9.2022 - Den otevřených dveří
12.9.2022 - Přijímací řízení
ART & DESIGN INSTITUT
Praha 3 - Vinohrady
20.9.2022 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.