Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Dvě třetí místa pro studenty českých SŠ na celosvětové vědecké soutěži

Dvě třetí místa pro studenty českých SŠ na celosvětové vědecké soutěžiČeští studenti zaznamenali další mimořádný úspěch. Tentokráte na celosvětové vědecké soutěži v USA, kde dva ze tří studentů získali třetí místo.

18. 6. 2019

Byli vysláni 3 a získali hned 2 „bronzové medaile“. To je skóre českých studentů, kteří se v květnu zúčastnili celosvětové soutěže žáků do 20 let Intel ISEF v Arizoně. Ta se zabývá středoškolskými odbornými projekty v různých oborech.

Jak probíhá?

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi populární soutěž, do které se každoročně přihlašuje několik milionů studentů a později se jí účastní více než 1700 studentů z téměř 70 zemí světa, musí studenti nejprve zdolat národní a regionální soutěže. Čeští účastníci Intel ISEF se tak vybírají v soutěžích Středoškolská odborná činnost (SOČ) a AMAVET.

Poté bude jejich práce hodnocena přibližně 1200 vědci v oboru (včetně některých oceněných i Nobelovou cenou).

Soutěž zahrnuje 15 oborů – od přírodovědných a humanitních až po technické a v každém z nich soutěží kolem 80 projektů. Konkurence je tedy veliká a je důležité dbát na každý detail jak po profesní, tak stylistické stránce. Táke je potřeba odbornou porotu co nejvíce upoutat – třeba díky zvolenému tématu.

Čím zaujali?

Ptáš se, s jakými tématy vybojovali naši účastníci tak dobré umístění? Studentka ze zlínského gymnázia, která se do projektu zapojila v oblasti chemie, zaujala porotu svojí prací o biologických vlastnostech látek používaných při léčbě infekce HIV.

Další oceněný talent, student Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci, si pak svoji pozornost získal v oblasti zdravotních věd. Napsal totiž práci o procesu zpomalení buněčné smrti neuronů při zeleném zákalu.

Třetí student z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi soutěžil s projektem na téma stanovení izotopů olova v loukoťových kolech z mladší doby železné.

Hlavní je účast

Přesto, že se poslednímu z účastníků nepovedlo dosáhnout na pomyslný stupeň vítězů, už jeho samotná účast je výhrou. Jak si totiž asi sám/sama dobře dovedeš představit, nedostane se na tuto úroveň každý. Proto i jemu je zapotřebí dostatečně pogratulovat k řádné reprezentaci České republiky.

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
16.8.2020 - 2. kolo přijímacího řízení
20.8.2020 - Den otevřených dveří
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
24.8.2020 - Přijímací řízení
25.8.2020 - Přijímací řízení
26.8.2020 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.