Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Jak bezpečně nakupovat vánoční dárky na internetu?

Jak bezpečně nakupovat vánoční dárky na internetu?Vánoce se kvapem blíží a tobě stále chybí poslední dárky? V obchodech tě už nic nezaujalo? Pak je ještě jednou z možností nákup přes internet. Zde je ale nutné dbát zvýšené opatrnosti a některé věci si důkladně pohlídat.

11. 12. 2018

Nakupování na internetu. Pro tebe možná noční můra, pro jiného běžná součást života. Ať už ale přes počítač objednáváš poprvé nebo jsi ostřílený profík, v obou případech platí, že je nezbytné si v tomto prostředí dávat veliký pozor. Nikdy totiž nevíš, kdo je na druhé straně a zda se svého zboží vůbec dočkáš.

Jen z ověřených stránek

Základem úspěšného nákupu je výběr vhodného internetového obchodu. Nejlépe takového, který už máš vyzkoušen a ověřen ty sám/sama osobně, nebo alespoň prostřednictvím některého z tvých blízkých či kamarádů.

Pokud však žádný takový neznáš, bylo by nanejvýš vhodně, aby sis na potenciální obchod našel/našla a prostudoval/a všechny dostupné recenze. V případě, že bude mít více negativních ohlasů, mrkni se raději po jiném. Přeci jen, nač zbytečně riskovat. Zejména chceš-li touto cestou pořídit nějakou dražší záležitost.

Nepodceňuj obchodní podmínky

Kromě recenzí je však stejně podstatně se důkladně seznámit se všeobecnými obchodními podmínkami obchodu, možnostmi reklamace a podobně.

Jestliže totiž objednávku potvrdíš a odešleš, souhlasíš s tím, co je v podmínkách uvedeno. Proto se nenech odradit malými písmenky a vše si pěkně v klidu pročti. Co si totiž budeme povídat, ve většině případů totiž jen odfajfkujeme souhlas s podmínkami a víc se nezajímáme. Což rozhodně není dobře.

Termíny dodání

Další věcí, kterou by sis pak měl/a ohlídat, je termín předpokládaného dodání. Na mnoha webových stránkách je sice ještě stále možné objednat dárky, které do Vánoc zaručeně dorazí, ale ne na všech. Přeci jen už zbývá velmi málo času. Nehledě na to, že ta věc, kterou jsi zrovna vybral pro někoho jako dárek, nemusí být na té konkrétní stránce momentálně skladem. To by se pak délka dodání zaručeně protáhla a dárek by tak mohl přijít s křížkem po funuse.

Cena a způsob dopravy

Svoji roli pak při nákupu sehrává i cena a způsob dopravy. Nejen, že se s každým dopravcem liší a rozdíly mohou být propastné, ale v krajním případě to může ovlivnit i rychlost dodání. Což teď u tebe bude pravděpodobně priorita číslo 1. Pokud tedy dárek nemáš pro babičku či dědečka, které pojedeš navštívit až třeba za měsíc. Takže ani tyto faktory nepodceňuj – i ty se mohou ukázat jako podstatné.

V každém případě ti přejeme, abys ještě v klidu dokoupil/a všechny dárky či drobnosti, které ti chybí a především, aby sis užil/a krásné a pohodové vánoční svátky.

Komentáře k článku

TOP školy
Nejbližší akce na školách
25.5.2019 - Den otevřených dveří
25.5.2019 - Den otevřených dveří
28.5.2019 - Den otevřených dveří
28.5.2019 - Den otevřených dveří
30.5.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.