Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Jak dopadly letošní didaktické testy? Poprvé od roku 2013 se v nich studenti zlepšili

Jak dopadly letošní didaktické testy? Poprvé od roku 2013 se v nich studenti zlepšiliDidaktické testy státních maturit byly v posledních letech postrachem všech studentů. Letošní rok ale došlo ke změně a poprvé od roku 2013 se v nich studenti zlepšili.

7. 6. 2019

Poslední dobou neměla řada studentů největší obavy z maturitních slohových prací či z ústních částí, ale jejich strašákem byly didaktické testy. Právě kvůli nim totiž mnoho z nich u zkoušky dospělosti pohořelo.

Čas byl neúprosný

Největším nepřítelem byl přitom čas. Studenti jej měli nedostatek, tím pádem pracovali pod velkým tlakem a nebyli schopni se příliš soustředit na to, aby třeba stihli méně úkolů, ale za to dobře. Nyní, když dostali v matematickém testu čas navíc, měli možnost se více zaměřit i na slovní úkoly a své skóre si tak vylepšit.

Pozitivní čísla

Celkově tak u didaktických testů propadlo méně studentů než dříve. Oproti loňskému roku, kdy to bylo cca 17 %, letos u této části maturitní zkoušky neuspělo asi 14,1 %.

Přitom právě u testů z matematiky, kterou si vybrala zhruba 1/5 maturujících, došlo k největšímu zlepšení – uspělo u nich totiž 84,5 % studentů, což bylo o 6,3 % více než loni.

V případě cizích jazyků pak rovněž došlo k vylepšení situace – například v angličtině o 2,6 %.

Opačný trend však bohužel zaznamenala čeština, která je povinná pro všechny maturanty. Zde se žáci trochu pohoršili.

Zlepšení na všech frontách

Z globálního hlediska však lze také říct, že u těchto částí maturitní zkoušky došlo ke zlepšení na všech typech škol – od učilišť přes nástavbová studia až po gymnázia. Kupříkladu loni neuspělo v testech cca 34,4 % učňů a letos to bylo 29,7 %. Na nástavbách pak neúspěšnost v testech poklesla z 47,2 % na 42,4 %. K lehkému zlepšení dospěla i gymnázia. Zde byl rozdíl o 0,7 % (z 2,3 % na 1,6 %).

Je tedy vidět, že přidaný čas udělal své a pomohl žákům k lepším výkonům. Doufejme tedy, že tato úprava vydrží i nadále a klidnější nervy tak přinesou ještě další ovoce. 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
13.8.2020 - Den otevřených dveří
16.8.2020 - 2. kolo přijímacího řízení
20.8.2020 - Den otevřených dveří
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
24.8.2020 - Přijímací řízení
25.8.2020 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.