Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

JUVENES TRANSLATORES opět na obzoru a poprvé ONLINE

JUVENES TRANSLATORES opět na obzoru a poprvé ONLINECeloevropská překladatelská soutěž pro studenty Juvenes translatores je opět tady. Již po třinácté. A letos poprvé online.

15. 10. 2019

O tom, že Juvenes translatores existuje jsme zde psali již dříve. Nyní ovšem dochází při jejím konání ke zvratu – poprvé totiž bude probíhat online. Všichni studenti tak budou moci soutěžit ve stejném čase. Letos to bude ve čtvrtek 21. listopadu 2019 od 10:00 do 12:00 SEČ.

Proto jestli máš o tuto zajímavou soutěž zájem, pospěš si, uzávěrka přihlášek pro školy jde do finále, zbývá už jen posledních pár dní!

V čem spočívá a pro koho je určena?

Tato překladatelská soutěž, která je určena 17letým středoškolským studentům (narozeným v roce 2002), spočívá v překladu cizojazyčného textu z jednoho úředního jazyka Evropské unie do druhého. Soutěžící si přitom může vybrat jakoukoliv variantu z celkového počtu 552 jazykových kombinací, které 24 úředních jazyků EU nabízí.

Pokud by ses tedy této soutěže zúčastnil/a, zvolit si můžeš opravdu cokoliv, nemusí to být nutně ani z nebo do češtiny, ale třeba z angličtiny do němčiny, a podobně. Záleží čistě na tobě, ve kterých jazycích si nejvíce věříš a v jaké kombinaci si myslíš, že nejvíce zaboduješ.

Jak se zúčastnit?

Bohužel v rámci této soutěže nezáleží jen na tvém rozhodnutí to risknout a tento překlad si vyzkoušet, ale rovněž na škole, kterou navštěvuješ. Právě ta se totiž za tebe musí přihlásit. A
vzhledem k tomu, že se této soutěže smí účastnit jen tolik škol Evropské unie, kolik je europoslanců (tedy 751), je nabíledni, že je počet českých škol určen počtem českých europoslanců.

To tedy znamená, že z celé naší republiky se může zapojit „jen“ 21 středních škol. Ty se pak musí do 20. října 2019 také k soutěži zaregistrovat. Proto pokud máš o tuto soutěž zájem, neprodleně urguj svoji školu, ať odešle přihlášku, aby ses mohl/a tohoto boje zúčastnit.

Byla by škoda tuto šanci promarnit – zvláště, když ji máš jen jednou za život, neboť příští rok už bude určena studentům středních škol narozených v roce 2003.

Jaká je odměna?

Jestliže se ti první krok podaří a škola se k účasti na soutěži přihlásí, je naděje, že si svůj sen vyhrát splníš. Tedy za předpokladu, že počet přihlášených škol nebude vyšší, než je povolený limit, a budeš-li mít i tolik štěstí, že se staneš celkovým vítězem v naší zemi. Za odměnu se pak na jaře pojedeš podívat se svým učitelem a rodičem do Bruselu na slavnostní vyhlášení vítězů. A to už může být dobrá motivace, proč se snažit zabojovat. Nehledě na tvůj vlastní dobrý pocit z takového životního úspěchu.

A navíc kdo ví, třeba ti to otevře dveře i k tvému dalšímu vytouženému studiu či vysněnému pracovnímu místu. Pochlubit se tím totiž nebude moci každý a být něčím zajímavý a originální se může mezi ostatními adepty o místo vyplatit.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.