Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Místo dnů otevřených dveří online prezentace

Místo dnů otevřených dveří online prezentaceVybíráš si střední či vysokou školu? Těšil/a ses na to, že si ji osobně prohlédneš? Současná situace ti toto bohužel neumožňuje, avšak některé školy pro tebe připravují jako náhradu online prezentaci.

19. 11. 2020

Při výběru své budoucí školy jistě zohledňuješ mnohé faktory – například uplatnění daného oboru, pověst konkrétní školy, její vybavení, vzdálenost od bydliště, možnosti ubytování atd.

To vše si samozřejmě můžeš najít kdekoliv na internetu. Jenže jak asi sám/sama tušíš, není to úplně ono. Spousta informací je zde neúplná či dokonce zkreslená, a ty tak tápeš, co je pravda a co ne. Nejlepší proto vždycky je osobní návštěva. Pří ní se nejen dozvíš všechny potřebné informace, ale také nasaješ atmosféru školy. A leckdy jsou při ní k dispozici i její absolventi či studenti vyšších ročníků, kteří ti sdělí své dojmy a zkušenosti z očí do očí.

Letos je vše jinak

Z důvodu pandemie onemocnění COVID-19, je však tento rok mnohé jinak, a ty se nyní na tvou vysněnou školu podívat nemůžeš. A nikdo bohužel ani neví, jak dlouho to potrvá, než ti to umožněno opět bude. Samotné školy/univerzity proto situaci nepodceňují, a dost z nich si pro tebe připravuje online prezentaci. Zkus se tedy podívat na jejich internetové stránky, zda tam něco takového náhodou již nemají. Přeci jen je lepší si to prohlédnout alespoň takto, než „kupovat zajíce v pytli“.

Jestliže máš totiž vyhlédnutých více škol, mohou o tvém výběru rozhodnout maličkosti. Ať už budova školy a vybavení jejích učeben nebo třeba sympatie či antipatie, jež vyzařují z vedení školy či jednotlivých učitelů, kteří budou v prezentaci vystupovat.

Veletrhy

V případě, že pak ještě stále nemáš úplně vybráno a chceš mít větší přehled o možnostech, které se ti pro následující školní (akademický) rok nabízejí, můžeš si vyhledat na internetu také různé vzdělávací a pracovní veletrhy. I oni se pro letošní rok vydali online cestou, aby tě při výběru školy nenechali ve štychu.

Zkus si tedy sednout k počítači, nastartuj internet a pusť se do hledání. Možná ti to nic nového nepřinese, možná ale naopak. Narazíš třeba na něco, o čem jsi do této doby neměl/a ani tušení a donutí tě to ještě svoji volbu pečlivě zvážit.  A co si budeme povídat, lepší je svoje rozhodnutí přehodnotit teď než po nástupu ke studiu.

Takže ti přejeme mnoho štěstí při hledání a držíme pěsti, aby ses správně rozhodl/a. yes

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
12.5.2021 - Den otevřených dveří
15.5.2021 - Přijímací řízení
17.5.2021 - Přijímací řízení
19.5.2021 - Přijímací řízení
20.5.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.