Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Nelíbí se ti český vzdělávací systém? Popřemýšlej o americkém stylu střední školy. V ČR bude již druhá pobočka

Nelíbí se ti český vzdělávací systém? Popřemýšlej o americkém stylu střední školy. V ČR bude již druhá pobočkaChceš studovat jen to, co tě baví, a ještě se zdokonalit v angličtině? Rád/a bys studovala se spolužáky na stejné úrovni jako jsi ty sám/sama? Pak se ti nabízí příležitost studovat na americké škole, která tyto požadavky splňuje.

20. 2. 2018

Pokud tě klasická školní výuka nebaví či máš pocit, že ti nedává to, co by mohla, máš nyní na výběr. Zkus přemluvit rodiče, aby zvážili tvé studium na „americké škole“. Od září budou v České republice už 2 pobočky. Jedna v Praze a druhá v Brně.

Drahá, ale výjimečná příležitost

Je to tedy dost drahá záležitost, ale jestliže máš alespoň minimální možnost ji navštěvovat, zkus o to bojovat. Nejen, že si budeš moci vybrat předměty, které chceš studovat, ale jejich výuka bude probíhat v angličtině. Tím pádem tvoje jazyková vybavenost oproti ostatním velmi výrazně vzroste.

To se ti později zúročí především při hledání nějaké zajímavé a zároveň i dobře placené práce.

Do tříd dle úrovně

Kromě toho nebudeš do třídy zařazen/a podle věku, ale dle svých schopností. To znamená, že bys neměl/a nijak výrazně oproti ostatním vyčnívat, ani pokulhávat.

Na běžných středních školách, kde má každý student jinou úroveň vědomostí, často dochází ke zpomalení výuky. Pro ty, kteří neměli takové znalosti jako ostatní, je to samozřejmě nutné, ale pro ty, jež probíranou látku znají, to znamená nudu a ztrátu času. Právě z toho důvodu v americkém typu školy rozdělují žáky do menších tříd podle jejich znalostí.

Dosáhneš tak vyšší kvality vzdělání.

Proč tento typ školy?

Možná se někomu bude zdát zbytečné v našich podmínkách zřizovat tento typ školy, zvlášť, když je výše školného opravdu závratná. Jenže příliv zahraničních podnikatelů si mimo jiné vyžaduje i alternativní způsob vzdělávání pro jejich ratolesti. Takže, proč ne?

Nehledě na to, že i tobě to přináší alternativu navíc. Když si tuto školu nevybereš, nic se neděje, ale tuto možnost zkrátka máš. Ani nemusíš přímo do Ameriky. Tím si ušetříš i spoustu dalších nákladů (na cestu, ubytování).

Pokud bys tuto školu náhodou absolvoval/a, nebudeš skládat maturitní zkoušku, ale obdržíš americký diplom. To už by se pak ve tvém životopise opravdu vyjímalo a u mnoha žádostí o pracovní místo by ti to otevřelo minimálně dveře k přijímacímu pohovoru. Tam už by záleželo jen na tobě, jak dokážeš své získané vědomosti prodat.

Z naší strany jde tedy pouze o tip, abys věděl/a, že tato možnost tady existuje. Ovšem pokud se pro toto studium rozhodneš, budeme držet pěsti, aby bylo úspěšné. 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
7.1.2019 - Talentová zkouška
8.1.2019 - Den otevřených dveří
8.1.2019 - Den otevřených dveří
9.1.2019 - Den otevřených dveří
9.1.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.