Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Nerozumíš chemii? Zkus se učit podle nové učebnice, kterou napsali sami studenti

Nerozumíš chemii? Zkus se učit podle nové učebnice, kterou napsali sami studentiLetošní novinkou na trhu učebnic je mimo jiné i Chemie pro spolužáky. Stejně jako dříve vydaná Matika pro spolužáky se od tradičních učebnic liší především jednoduchým a praktickým jazykem. Proč ji tedy nevyzkoušet?

12. 4. 2018

Všude samá čísla, samé zkratky, vzorečky a spousta nesrozumitelné teorie. To je chemie. Často ten největší strašák ze všech předmětů. Jak se s ní tedy poprat?

Zkus ji pochopit

Podstatou úspěchu je pochopit, ne se jen bezmyšlenkovitě šprtat a tlouct si učivo do hlavy. I kdyby ses totiž snažil/a sebevíc a nad chemií bys trávil/a mnohonásobně více času než nad ostatními předměty, později ti vypadne jedno slovo, jedna věta či vzoreček a bude vymalováno. Proto je nutné se ve všem snažit najít logiku či nějakou pomůcku, podle které si to či ono lépe zapamatuješ.

Kvalitní kantor i učebnice

Abys vše řádně pochopil/a, je důležitý nejen správný kantor, který vše umí podat a vysvětlit, ale rovněž i kvalitní učebnice. Taková, která tě zaujme a vysvětlí ti látku co nejjednodušeji.

Protože jich je ale nepřeberné množství a většina z nich je pro studenty strohá a nezáživná, vznikla nová kniha, sepsaná samotnými studenty. Ti ji napsali velmi jednoduše a prakticky, podobně jako už v matematice. Jazykem, kterým sám/sama mluvíš a je ti blízký. Cílem totiž není jen ti něco nalít do hlavy, ale hlavně ti předmět přiblížit a udělat ho pro tebe srozumitelnější.

Další zajímavostí na této učebnici je fakt, že ti v ní tykají. To v tobě může vyvolat pocit sounáležitosti a zájmu, nikoliv pocit nadřazenosti/podřazenosti. Už i z tohoto důvodu se pak můžeš na učení dívat jinak. S menším odporem a zároveň lepším pocitem, že někdo chápe, jak těžké studium to pro tebe může být.

Doplňky

Ačkoliv se jedná o učebnici napsanou velmi mladými autory, snahu a kvalitu jim nelze upřít. Nenechali totiž nic náhodě. Kromě samotné učebnice, kterou doplňují i pokusy a laboratorní listy pro práci v hodině, vydali i pracovní sešit. Řešení řady příkladů potom uvádí na webových stránkách, kde zároveň najdeš i rozšiřující učivo pro přípravu k maturitě nebo na přijímací zkoušky na vysoké školy.

Snaží se ti co nejvíce ulehčit práci a dostat něco do hlavy. Zkus si tedy učebnici i pracovní sešit alespoň prolistovat. Třeba tě zaujmou natolik, že tě studium tohoto nepříliš oblíbeného předmětu nakonec úplně pohltí.

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
24.4.2019 - Den otevřených dveří
27.4.2019 - Den otevřených dveří
30.4.2019 - Přijímací řízení
30.4.2019 - Přijímací řízení
3.5.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.