Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Od dnešního dne další změny ve výuce – tentokráte zejména na ZŠ

Od dnešního dne další změny ve výuce – tentokráte zejména na ZŠPřesto, že jsme ještě minulý týden zveřejnili informace o tom, že výraznější změny ve výuce na ZŠ nebudou, nyní už je tomu jinak. Druhý stupeň základních škol přechází na střídání prezenční a distanční výuky. Uzavírají se i ZUŠ.

12. 10. 2020

Ano, je tomu tak. Vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situace ohledně onemocnění COVID-19, přicházejí na řadu další opatření, jež mají tento stav pomoci zvrátit. A mezi ně patří také další omezení na školách.

Střední a vysoké školy

Od tohoto pondělí se tak například již neřídí provoz SŠ a VŠ dle tzv. koronavirového semaforu, ale po dobu 14 dnů budou uzavřeny tyto instituce v rámci celé ČR. Nikoliv pouze v oblastech označených červenou či oranžovou barvou, jako tomu bylo minulý týden. 

Základní umělecké školy

Distanční výuka pak i nadále platí na základních uměleckých školách, a to nově rovněž v celé České republice

Zde však dochází k jedné pozitivní změně. Je zde povoleno individuální vzdělávání. Tzn., že pokud chodíš třeba na výuku hry na klavír, kde jsi sám jen s učitelem/učitelkou, tyto hodiny navštěvovat smíš. Chodíš-li však na hodiny, kde je vás víc, toto již povoleno není. Platí tedy jen jeden na jednoho.

Základní školy

Výraznější omezení však nyní čekají základní školy. Respektive jejich druhé stupně. Ty přesto, že prozatím nebudou uzavřeny úplně, budou částečně fungovat i distančně. Jejich výuka totiž bude probíhat na střídačku. To znamená, že jeden týden budeš chodit normálně se svojí třídou do školy a druhý se budeš opět učit přes počítač. 

Fungovat by to mělo tak, že chodíš-li například do 8. třídy, a ve vaší škole jsou takovéto třídy 2 – tedy 8. A a 8. B, jeden týden bude ve škole přítomna třída A, a druhý týden třída B. Jsou-li u vás ročníky pouze po jedné třídě, budou jeden týden doma například žáci 6. a 7. tříd, a další týden žáci 8. a 9. tříd. 

Jde o to, aby se i na tvojí škole potkávalo co nejméně žáků a studentů a ti se tak nemuseli a nemohli zbytečně shlukovat ve společných prostorách a zvyšovat tak riziko nákazy. Proto tedy nezapomeň důsledně sledovat čerstvé informace na stránkách školy. Nikdo totiž momentálně přesně neví, jak se bude situace vyvíjet dál a jaká další opatření mohou nastat. Případně do kdy se mohou tato stávající prodloužit.

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
17.4.2021 - Den otevřených dveří
18.4.2021 - Přijímací řízení
21.4.2021 - Zápis do 1. ročníku
22.4.2021 - Mezinárodní veletrh a literární festival Svět knihy
22.4.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.