Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Od dnešního dne výuka na SŠ, VOŠ a ZUŠ opět distančně. Na ZŠ s omezeními

Od dnešního dne výuka na SŠ, VOŠ a ZUŠ opět distančně. Na ZŠ s omezenímiV souvislosti s vývojem šíření nákazy COVID-19 se od dnešního dne nejen vyhlásil v celé ČR nouzový stav, ale také se na 14 dní zavírají některé školy. Respektive přechází na distanční výuku.

5. 10. 2020

Vzhledem k tomu, jakým tempem v naší republice naskakují počty pacientů onemocněných koronavirem, byla opět přijata různá opatření. Ta se samozřejmě týkají i oblasti školství. 

Od dnešního dne tak v okresech, které jsou na tzv. semaforu nákazy koronavirem zbarveny červeně či oranžověpřechází všechny střední, vyšší odborné i základní umělecké školy na distanční formu výuky. To pro tebe znamená, že pokud v takovémto okrese studuješ, od dnešního dne se vzděláváš opět přes počítač. 

Možná si říkáš, jaká je to paráda, že nemusíš do školy, můžeš si vstávat kdy chceš, věnovat se studiu kdy chceš atd. Nezapomeň však, že si své úkoly stejně splnit musíš. Proto jejich přípravu zbytečně neodkládej a nepodceňuj. Časem se totiž ukáže, jak poctivě ses doma připravoval/a či nepřipravoval/a, a pak už může být pozdě. Než se naděješ, bude konec pololetí/semestru, a ty se nestačíš divit, kolik si toho budeš potřebovat opravit, abys měl/a nějaké slušné výsledky

Praktická výuka

Nezapomeň také, že pokud studuješ školu, jejíž součástí je praktická výuka, kterou bys měl/a v těchto dnech absolvovat, na tuto se dostavit musíš. Na ní se totiž vztahuje výjimka. 

Možnost individuální konzultace

V případě, že pak nemáš možnost se řádně zapojit do online výuky, ať už z toho důvodu, že nemáš potřebné vybavení, či to jen pro tebe zkrátka není vhodné, měl/a bys mít možnost se v rámci konzultace setkat s učiteli osobně. Neváhej se proto na tuto alternativu zeptat. MŠMT totiž minulý týden vydalo nový obecný návod pro distanční výuku, a této možnosti se v něm také věnuje. 

Tuto variantu bys ale měl/a využít jen v opravdu krajním případě, a za přísného dodržení všech hygienických pravidel a nařízení. 

Na ZŠ s omezeními

Jsi-li žákem základní školy, tyto změny se tě prozatím netýkají. Přesto, že to ještě nedávno vypadalo, že budou na dálkovou výuku převedeny i druhé stupně ZŠ, nestalo se tak. Oba stupně základních škol budou, alespoň prozatím, podstupovat výuku tradičním způsobem. Jen s drobnými omezeními. 

Například se budeš muset po dobu 14 dnů ve škole rozloučit se zpěvem. Také možná nebudeš moci navštěvovat některé kroužky, do kterých ses přihlásil/a. A v neposlední řadě budou i změny v rámci tělesné výchovy. Ten bude probíhat za normálních podmínek pouze na prvním stupni. Na druhém bude omezen pouze na venkovní prostory. 

Jak tedy sám/sama vidíš, opatření jsou pestrá a počítají s různými variantami. Jestliže ti proto něco není jasné, ať už z organizačních věcí, či z učiva, neváhej se obrátit na vedení školy či některého z kantorů. Případně alespoň na některého ze spolužáků. Rozhodně to neodkládej až na dobu, kdy se vrátíš zpět do školních lavic. Dle zkušeností z jara jistě víš, že to za 14 dní být nemusí, že se tento stav může ještě o nějakou dobu prodloužit. Ať pak tedy nemáš ve spoustě věcech zbytečné zmatky a chaos smiley.

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
17.4.2021 - Den otevřených dveří
18.4.2021 - Přijímací řízení
21.4.2021 - Zápis do 1. ročníku
22.4.2021 - Mezinárodní veletrh a literární festival Svět knihy
22.4.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.