Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Podpora dětí poznamenaných distanční výukou bude až do srpna

Podpora dětí poznamenaných distanční výukou bude až do srpnaNárodní plán obnovy bude platit doučování dětí, jež ovlivnila domácí výuka, až do srpna tohoto roku. Vyhrazeno na něj bude cca 400 milionů korun, přičemž peníze pošle školám a neziskovým organizacím ministerstvo školství.

30. 1. 2023

Budou to už 3 roky, kdy naši republiku, stejně jako ostatní země, zasáhla pandemie onemocnění COVID-19. Spolu s ní tehdy nastoupila i mnohá opatření zabraňující dalšímu šíření této nemoci. Jedním z nich bylo i zavedení tzv. distanční výuky

Neúčast i absence učitelů

Vzhledem k tomu, že domácí výuka nakonec neprobíhala zrovna krátce, nezanechala „stopy“ jen na žácích, kteří se této, byť povinné výuky, nezúčastnili, ale i na mnohých dalších. 

Ne všem totiž zdaleka vyhovovalo vzdělávání „z pohodlí domova“. U někoho to znamenalo psychickou zátěž, neboť byl odříznut od kamarádů, u jiného to byl nedostatek soukromí (zejména bylo-li více sourozenců na malém prostoru) a u dalšího třeba chybějící osobní kontakt s učiteli

Ať tak či onak, postupem čase se ukazuje, že dohnat promeškanou nebo nepochopenou látku z této doby nebylo a není zrovna lehké.

Organizace a využívání doučování

Některé základní a střední školy proto zavedly doučování. Například od ledna do srpna loňského roku to bylo asi 80 % základních a 65 % středních škol. 

Této výuky nad rámec povinné docházky se pak zúčastnilo asi 300 tisíc žáků a studentů. Tedy zhruba každý čtvrtý žák základní školy a každý pátý student střední školy. Oproti podzimu předcházejícího roku, kdy se do toho „projektu“ zapojilo cca 22 % dětí, tak došlo k navýšení zájmu asi o 1/5

Jak je tedy vidět, smysl to stále má. 

Přidělování peněz

Dobrou zprávou proto je, že tato podpora škol, potažmo žáků a studentů, bude i nadále pokračovat, a to dokonce s vyšším rozpočtem. Letos na ni totiž bude vyčleněno dokonce 400 milionů Kč. 

Veškeré školy (příp. vzdělávací organizace), které mají o tyto prostředky za minulé období zájem, tak musí do konce února předat úřadu údaje o tom, jakým způsobem žáky a studenty od loňského září do prosince doučovaly, kolik hodin se výuka nad rámec běžného rozvrhu konala a kolik žáků/studentů se jí zúčastnilo.

Veřejné školy pak peníze dostanou automaticky prostřednictvím krajských úřadů, soukromé a církevní si o ně ovšem budou muset zažádat na MŠMT. 

                                                                                                             

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
7.12.2023 - Den otevřených dveří
7.12.2023 - Den otevřených dveří
7.12.2023 - Den otevřených dveří
7.12.2023 - Den otevřených dveří
7.12.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.