Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Nemůžeš se rozhodnout pro budoucí VŠ? Potřebuješ více informací? Navštiv GAUDEAMUS Praha 2019

Nemůžeš se rozhodnout pro budoucí VŠ? Potřebuješ více informací? Navštiv GAUDEAMUS Praha 2019Již 22. ledna vypukne 12. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2019. Komu všemu je určen a co je jeho účelem?

17. 1. 2019

Protože se blíží termíny pro podání přihlášek ke studiu na VŠ, blíží se také (jako už tradičně) i veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Ten je určen nejen pro studenty SŠ, ale i pro pedagogy, třídní učitele na středních školách či výchovné poradce.

Účel

Jeho cílem je poskytnout všem zájemcům ucelené a komplexní informace o daných školách či oborech, seznámit je s podmínkami přijímacího řízení a podobně.

Jestliže nevíš, jaké budou příjímací zkoušky nebo nejsi úplně rozhodnutý/á jakou univerzitu či obor chceš vlastně studovat, je to jedna z nejlepších možností, jak si v tom udělat jasno.

Najdeš zde školy z 15 zemí světa a budeš se tak moci informovat jak na studium v ČR, tak i v zahraničí (např. ve Velké Británii, Německu, Francii, Dánsku,...).

Testovací centrum i poradenství

Budeš-li chtít poradit, jakým směrem se ubírat a pro co máš předpoklady, můžeš si zde udělat elektronický test předpokladů. Zjistíš tak, který obor pro tebe bude ten pravý ořechový.

Na základě výsledků tohoto testu ti pak v poradenském centru pomohou vybrat a najít i správnou univerzitu či fakultu.

Ty se pak jejich doporučeními samozřejmě řídit nemusíš, vše je pouze orientační. Mohlo by ti ale to rozšířit obzory a přimět tě alespoň popřemýšlet i o oborech, na které jsi do té doby třeba ani nepomyslel/a. Třeba právě u některého z nichzjistíš, že by tě mohl opravdu bavit a naplňovat.

Kdy a kde?

Veletrh se koná již za pár dní, a to od 22. do 24. ledna 2019 na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany v hale č. 4. První dva dny přitom bude probíhat od 8:00 do 16:00, poslední den pak pouze do 15:00. Pokud se na jeho webových stránkách zaregistruješ, dostaneš i slevu na vstupné a k tomu zdarma Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.

Chceš-li si rozšířit obzory, zjistit všechny možnosti, udělej si čas, omluv se ve škole a vyraz „na výlet“. Rozhodnutí o tom, co budeš dále studovat, je velmi důležité a není radno jej podceňovat. Proč tedy nevyužít veškeré příležitosti, které ti mohou pomoci?

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
27.4.2019 - Den otevřených dveří
30.4.2019 - Přijímací řízení
30.4.2019 - Přijímací řízení
3.5.2019 - Den otevřených dveří
4.5.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.