Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Potřebuješ zlepšit pozornost? Nic nezabírá? Pak si vyhledej informace o metodě EEG biofeedback, třeba tě překvapí a rád/a ji zkusíš

Potřebuješ zlepšit pozornost? Nic nezabírá? Pak si vyhledej informace o metodě EEG biofeedback, třeba tě překvapí a rád/a ji zkusíšPoužíváš pro udržení koncentrace energy drinky, kávu, coca-colu, či další podobné prostředky a máš pocit, že už nefungují či přestávají fungovat? Pak buď originálnější a vyzkoušej tzv. EEG biofeedback metodu.

25. 7. 2019

Stává se ti, že jsi unavený/á a nedokážeš se na nic soustředit? Potřebuješ povzbudit svoji mysl nejen teď o prázdninách, ale zejména později ve školním roce? Pak ti dáme tip na novou metodu, kterou můžeš otestovat místo těch starých klasických. A tou je tzv. EEG biofeedback

O co se jedná?

Možná, že tě tento název lehce vystrašil, ale věz, že se nejedná o nic hrozného či stresujícího. Jde totiž prakticky jen o biologickou zpětnou vazbu zprostředkovávající informace o chodu tvého mozku a tvém tělesném napětí. Na jejím základě pak lze určitým operativním podmiňováním upravit psychický i fyzický stav. Zlepšit tak můžeš nejen poruchy pozornosti či učení, ale rovněž potíže se spánkem či úzkostí. Po sérii těchto sezeních bys měl/a zvládat tyto situace sám/sama bez přístroje.

Průběh

Ptáš se, jak tato procedura probíhá? Neboj, nikterak tě to bolet nebude. Naopak. Budeš sedět pěkně v křesle, na hlavě budeš mít připojené senzory, které budou snímat tvoje mozkové vlny a budeš sledovat monitor, na kterém poběží buď nějaké video či jednoduchá hra. Zkrátka nic hrozného. Určitě se to dá v klidu vydržet.

Komu je metoda určena?

Využít ji můžeš nejen ty, jako student, ale absolvují ji například i řidiči, manažeři či hyperaktivní děti nebo děti s poruchami učení. Pokud tedy někoho takového v okolí znáš, můžeš i jemu poradit, co vyzkoušet.

Ostatní rady

Ať už se ale rozhodneš tuto metodu vyzkoušet nebo ne, nezapomínej na správný pitný režim (také z tohoto nedostatku tě může často bolet hlava a můžeš být nesoustředěný/á) a kvalitní spánek. Případně, jsi-li i odpoledne nadmíru unavený/á, hoď si šlofíka klidně i během dne. I krátká siesta ti může pořádně nakopnout mozek, projasnit mysl a zvýšit pozornost. Hned ti pak učení poleze lépe do hlavy.

 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
5.10.2023 - Den otevřených dveří
5.10.2023 - 70. výročí zahájení výuky ve zdravotnické škole
6.10.2023 - Den otevřených dveří
7.10.2023 - Den otevřených dveří
9.10.2023 - Přehlídka škol Kolín 2023
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.