Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Předpoklady pro úspěch v matematice má každé dítě

Předpoklady pro úspěch v matematice má každé dítěŽáci potřebují vidět, že klíčem k úspěchu v matematice je nadšení a odhodlání, nikoliv rychlost a nutnost neustále docházet ke správným výsledkům, tvrdí Deborah Peartová.

11. 7. 2018

Deborah Peartová je učitelka prvního stupně ZŠ s 25 letou praxí z americké Atlanty. Kromě výuky se věnuje také profesnímu rozvoji učitelů.

Vysvětluje, že řada žáků se v určitém bodě poznávání přikloní k myšlence, že pro matematiku nejsou těmi správnými lidmi. Z toho pak můžou pramenit jejich potíže s tímto oborem. Učitelé by proto měli během rozvoje identity dětí využít příležitost a poskytnout jim vedení a podporu pro pozitivní růst.

Výuka matematiky má vycházet z reálného života

Určitě jste někdy slyšeli, že někteří lidé se narodili jako skvělí matematici, zatímco jiní jsou odsouzeni k tomu, aby s tímto předmětem bojovali. Klíčovým krokem, jenž má podpořit další generaci žáků, je pomoci dětem odpoutat se od tohoto zažitého způsobu uvažování.

Žáci mají pochopit, že produktivní úsilí a chyby představují příležitosti pro učení a rozvoj myšlení. Všichni žáci by měli vědět, že k úspěchu v matematice vede právě tvrdá práce a odhodlání.

Žáci a studenti se často obávají, že je čeká především učení postupů a algoritmů s důrazem na rychlé získávání správných odpovědí. Učitelé by jim proto měli poskytnout nový pohled a neukazovat pouze čísla. Matematické vzory jsou v přírodě, hudbě, výtvarném umění a dalších oblastech. Řešení reálných problémů bude vždy prospěšnější než otáčení stránek v učebnici.

Zdroj: nuv.cz

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
13.8.2020 - Den otevřených dveří
16.8.2020 - 2. kolo přijímacího řízení
20.8.2020 - Den otevřených dveří
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
24.8.2020 - Přijímací řízení
25.8.2020 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.