Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Překvap své blízké užitečným vánočním dárkem, naděl jim poukaz na vzdělání

Překvap své blízké užitečným vánočním dárkem, naděl jim poukaz na vzděláníPřemýšlíš, čím ještě potěšit své příbuzné či kamarády? Co by jim udělalo nejen radost, ale přineslo jim to i užitek? Pak zkus vybrat nějaký vzdělávací kurz. Uvidíš, že je tím mile překvapíš.

19. 12. 2017

Do Vánoc už zbývá jen posledních pár dní a ty stále nemáš všechny dárky? Ze zoufalství přemýšlíš už i o takových věcech jako jsou například ponožky nebo pantofle? Zastav! Co když ti poradíme něco, co bude ještě užitečnější a zároveň i originálnější? A navíc nečekané? Jistě budeš souhlasit, že za nápad nic nedáš a rád/ráda se necháš inspirovat.

Každopádně v tom ale nehledej nic světoborného, je to vcelku prosté a jednoduché. Naděl jim vzdělání. Průzkumy totiž ukazují, že stále více lidí si takovéto poukazy neboli vouchery ke vzdělání přejí.

Jen musíš zapřemýšlet, který kurz by se komu hodil a ve svém, respektive v okolí obdarovaného, najít ten nejvhodnější a nejkvalitnější.

Malý, ale cenný

Další výhodou pak je, že se nejedná o těžko přenositelný dar a můžeš ho vzít kdykoliv a kamkoliv. Příliš místa ti nezabere (na rozdíl třeba od domácích spotřebičů). O co menší a skladnější však je, o to přínosnější a cennější bude pro toho, komu se jej rozhodneš věnovat.

Nejen, že dotyčnému zařídíš nové zážitky a seznámení se s novými lidmi, ale postaráš se i o to, aby měl s lepšími znalostmi i vyšší šance při budování své kariéry. A to je opravdu dárek k nezaplacení. Neříkej, že by se nelíbil i tobě.

Který vybrat?

Samozřejmě, že vybrat takovýto poukaz můžeš v mnoha variantách. Záleží, co tvého příbuzného či kamaráda baví či co aktuálně potřebuje.

Mezi nejoblíbenější, nejpotřebnější a nečastější však patří kurzy jazykové či počítačové. Vyhledat ovšem můžeš i mnohé další, jako například kurzy sebevzdělání a osobního rozvoje či kurzy manažerské a podobné.

Při výběru kteréhokoliv z nich si však dej záležet. Nejlépe vyber takový, s nímž už má někdo ve tvém okolí zkušenosti a může ti jej doporučit. Ať nekupuješ zajíce v pytli. Pokud nikoho takového nemáš, kdo by ti mohl své zkušenosti sdělit, zjisti si alespoň na internetu veškeré dostupné informace a recenze. I to ti může mnoho napovědět, kterou školu/kurz si vybrat či nevybrat.

MBA studium

V případě, že pak chceš někomu dopřát opravdu hodnotný dar, kdy peníze nehrají příliš velkou roli a tvůj rozpočet není úplně na minimu (či se ještě s někým skládáš), věnovat můžeš i jednoroční MBA studium. A protože lze sehnat i takové, které probíhá online formou, je vhodné i pro velmi vytížené osoby, které by jinak neměly čas skloubit práci, osobní život a studium.

Jak sám/sama vidíš, nabídka je velmi široká. Snad tedy i ty pro své blízké něco vhodného vybereš a uděláš jim tak dvojnásobnou radost – jak ze samotného nečekaného dárku, tak z toho, jak moc ti záleží na jejich kvalitním a úspěšném budoucím životě.

Tak tedy hodně štěstí při výběru, krásné a pohodové svátky a úspěšné vykročení do nového roku.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
22.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - Den otevřených dveří
Základní škola COMPASS
Praha 4 - Kunratice
23.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - Den otevřených dveří
23.10.2018 - VŠE se prezentuje na veletrhu Gaudeamus Brno 2018
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.