Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Přemýšlíš kam se ještě o prázdninách vydat na výlet? Nech se inspirovat filmovými či seriálovými místy

Přemýšlíš kam se ještě o prázdninách vydat na výlet? Nech se inspirovat filmovými či seriálovými místyU moře či na horách jsi už byl/a, návštěvy u příbuzných máš za sebou, a kromě brigád už nevíš, co podniknout? Zkus vyrazit na nějaký zajímavý výlet – inspiraci můžeš najít ve filmech či seriálech.

15. 8. 2019

Ačkoliv je už tři čtvrtě prázdnin za tebou (alespoň v případě, že chodíš na ZŠ či SŠ), stále ještě zbývá nějaký ten čas na to, abys něco zajímavého viděl/a či poznal/a. A nemusíš přitom jezdit ani nikam do ciziny – i u nás v Čechách je totiž mnoho krásných míst, která stojí za shlédnutí.

Chybí ti nápady? Inspiruj se!

V případě, že tě ale právě teď žádné zajímavé místo nenapadá, máme tady pro tebe pár tipů. Jedná se o různá filmová či seriálová místa. Většina z nich ti bude jistě povědomá.

A jaká, že to kupříkladu jsou?

Zámek Lemberk

Prvním naším tipem (zejména pro milovníky historie) je barokní zámek Lemberk. Ten se nachází jen několik málo kilometrů od městečka Jablonné v Podještědí v okrese Liberec, a natáčela se tam například pohádka Tajemství staré bambitky

Hrad Krakovec

Dalším „historickým“ tipem je zřícenina hradu Krakovec (v okrese Rakovník). Ten je znám z filmu Ať žijí duchové. A pokud se vydáš právě sem, nezapomeň navštívit i „obchod s pribiňáky“, který je umístěn v Mníšku pod Brdy.

Zámek Vranov nad Dyjí

Jestliže byla nebo je tvojí nejoblíbenější pohádkou Nesmrtelná teta, pak vyraz do Vranova nad Dyjí. Právě na zdejším zámku se totiž tato pohádka točila.

Panská skála v Kamenickém Šenově 

Pokud je ale tvojí favoritkou Pyšná princezna, neměl/a by sis nechat ujít návštěvu Panské skály v Kamenickém Šenově u České Lípy. Právě sem totiž zahnali jezdci na koních do úkrytu princeznu Krasomilu a krále Miroslava. A i když se po této čedičové skále nebudeš moci projít, stojí za to již samotný pohled na ni.

Obec Šilheřovice

Jsi-li příznivcem anglického venkova, pak by tě mohla lákat (stejně jako tvůrce filmu Tmavomodrý svět) návštěva obce Šilheřovice na Opavsku. Je zde totiž velmi působivý rozlehlý park sloužící jako golfové hřiště se zámkem. 

Údolí řeky Vydry

Láká-li tě naopak divoká příroda, pak ti doporučujeme navštívit okolí usedlosti Antýgl na Šumavě, v údolí řeky Vydry. Možná zde totiž dokonce narazíš i na kámen, na kterém se slunil Zdeněk Svěrák alias starý mládenec Louka spolu s malým Koljou. Dále se zde natáčela i trilogie Pod jezevčí skálou, Za trnkovým keřem a Na pytlácké stezce.

Žatec

Pokud ti ani předchozí návrhy ještě nestačily, navštiv třeba ještě Žatec. V jeho historickém jádru můžeš při procházce minout taková místa, kde se natáčely mimo jiné i Holky z porcelánu, Bídníci, Oliver Twist nebo seriál Náměstíčko.

Ať už si však vybereš pro svoje další letní putování některá výše uvedená místa či nikoliv, přejeme ti krásné a bohaté zážitky, a především šťastnou cestu . 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
1.2.2020 - Den otevřených dveří
6.4.2020 - Zápis do 1. ročníku
6.4.2020 - Zápis do 1. ročníku
7.4.2020 - Den otevřených dveří
14.4.2020 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.