Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Přijde ti, že máš ve škole málo pohybu? Pokud ano, možná ti brzy nějaký přibude. Díky projektu Hodina pohybu navíc

Přijde ti, že máš ve škole málo pohybu? Pokud ano, možná ti brzy nějaký přibude. Díky projektu Hodina pohybu navícV rámci probuzení a zvýšení zájmu dětí o sport se MŠMT rozhodlo podpořit projekt Hodina pohybu navíc, a to ve výši 12 milionů Kč. Budou však o něj mít školy zájem?

24. 5. 2018

Všichni dobře víme, že pohyb je důležitý. Stejně tak ale víme i to, že v dnešní době máme pohybu čím dál tím méně. Většinu času totiž trávíme u notebooků či mobilů, případně sledováním televize. Jak s tím zatočit? Jak se zase začít věnovat více sportu než kupříkladu hraní videoher či brouzdání na Facebooku?

Nové zážitky

Jednou z možností je, aby v tobě někdo vzkřísil touhu po nových zážitcích. Aby ti ukázal, kolik zábavy a legrace si lze při pohybu s kamarády užít. I mimo povinnou tělesnou výchovu, například ve školní družině či školním nebo univerzitním klubu.

Jak totiž sami dobře známe, donutit se ke sportu sám/sama a dobrovolně, není lehké. Ve skupině kamarádů a spolužáků tě to bude zajisté bavit více, tím ti to i lépe půjde a snadněji a rychleji si k tomu tak najdeš cestu. Což je i cílem výše zmíněného projektu.

Dotace

Aby však školy mohly nabízet různé zájmové a sportovní aktivity (každá hodina je znát), musí na to mít také finanční prostředky. Těch se jim ale většinou bohužel nedostává. Pokud tedy chtějí pro své žáky a studenty vytvořit lepší podmínky, musí se spoléhat na různé sponzorské dary či dotace. A právě jedna taková, docela výrazná dotace zaměřená na pohyb, se nyní školám naskýtá.

Od MŠMT ji získala Asociace školních sportovních klubů ČR, která bude sportování na školách i nadále podporovat. A to jak ve školních klubech, tak i školních družinách.

Celkově je na ni vyčleněno asi 12 milionů Kč.

Zájem či nezájem?

Vzhledem k tomu, že by tato podpora měla směřovat do cirka 350 škol, je více než jasné, že školy mají o tento projekt opravdu velký zájem.

K tomu přispěly i uplynulé roky, kdy byl tento projekt ve fázi pokusného ověřování. Tehdy bylo hlavním cílem ověřit nové přístupy, jak probudit u dětí pozitivní a trvalý vztah k pohybu. To se povedlo, neboť se ukázalo, že si díky tomuto testovacímu modelu žáci aktivně vyhledávali pohyb i mimo školu - ve svém volném čase. Z tohoto vyplývá, že je tento projekt opravdu užitečný a na rozdíl od mnoha jiných má smysl.

Jestliže se tedy o tuto podporu uchází i tvoje škola, doufej, že uspěje a ty tak budeš moci tuto šanci využít. Nakonec třeba ještě rád/a vyměníš, alespoň na tu chvíli, moderní techniku za zdravý pohyb. 

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
13.8.2020 - Den otevřených dveří
16.8.2020 - 2. kolo přijímacího řízení
20.8.2020 - Den otevřených dveří
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
24.8.2020 - Přijímací řízení
25.8.2020 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.