Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

První Dětská univerzita v Praze – získejte titul „Malý inženýr“

První Dětská univerzita v Praze – získejte titul „Malý inženýr“Jste žákem 5. – 8. třídy základní školy či odpovídajících ročníků víceletých gymnázií? Těšíte se na prázdniny a přemýšlíte, co dobrodružného a nového zažijete? Rodičům došly nápady i inspirace a neví, jak vás v létě zabavit?

26. 5. 2015

České vysoké učení technické v Praze totiž letos pořádá první ročník Dětské univerzity, jež je určena dětem, které právě končí 1. – 8. ročník základní školy, tedy i pro vás. V jejím rámci tak budete mít možnost navštívit jednotlivé fakulty a zúčastnit se přednášek a seminářů z různých oblastí techniky.

Kromě toho, že se tedy dozvíte mnoho zajímavostí a novinek z těchto oborů, budete se i aktivně podílet na výzkumu v unikátních laboratořích této školy. Za svou týdenní práci pak získáte titul Malý inženýr – Ing. jr. (u dětí 1. – 4. ročníku ZŠ titul Malý bakalář (Bc.  jr.), který vám bude předán na slavnostní promoci v Betlémské kapli. Navíc si i vyzkoušíte, jak je výuka na vysoké škole odlišná od základní školy či jak jsou přednášky či semináře koncipovány, a na co se tedy můžete do budoucna těšit.

 

Jak bude výuka probíhat a co vás bude čekat?

Výuka se bude konat formou her, a to každý den od 13. do 17. července (od 8:00 do 16:00 hod.), přičemž půjde i o různé zajímavé sportovní hry.

Témata přednášek a seminářů, které budete celý týden navštěvovat, budou přizpůsobena vašemu věku (rozděleni budete do skupin dle ukončeného ročníku). Za jejich absolvování pak obdržíte razítko do indexu. Poslední den projektu pak budete odevzdávat své diplomové práce (u žáků nižších tříd bakalářské práce) a odpoledne již „podstoupíte“ slavnostní promoci. Takže „žádná věda“. Prostě si užijete nezapomenutelný a jedinečný týden ve společnosti podobně naladěných „spolužáků“. A může se stát, že mezi nimi potkáte i nové „parťáky“ pro další (nejen) prázdninové akce.

 

A co všechno se dozvíte, uvidíte nebo si vyzkoušíte?

Během tohoto týdne se můžete těšit například na ukázky jízdy formule, jízdu na vozítku segway či na elektromobilu Buggy, na let letadlem (na trenažeru), tisk na 3D tiskárnách či na základy architektonického navrhování (řezání modelů z polystyrenu) nebo malou vědeckou show. Z oblasti biomedicíny se pak dozvíte třeba to, jak fungují implantáty a protézy. I to tedy může být velice zajímavé.

Navíc budou veškeré vaše akce pečlivě dokumentovány, a vy i vaši rodiče si tak budete moci každý den pořízené fotografie prohlížet na webových stránkách tohoto projektu.

 

Přihlášení ke studiu

Jestliže vás tato akce zaujala a měli byste zájem toto týdenní studium podstoupit, pak poproste rodiče, aby za vás vyplnili přihlášku a odeslali ji na adresu Dětské univerzity ČVUT v Praze. Protože se jedná o první ročník, jsou tato místa prozatím limitována 12 místy na jeden ukončený ročník. Takže neváhejte a s podáním přihlášky si pospěšte, abyste nemuseli čekat další rok – termín je totiž buď do 31. 5. 2015 nebo do zaplnění maximální kapacity)!

 

Cena „soustředění“

Jestliže se vaši rodiče rozhodnou vám tento zážitek dopřát, pak je připravte na to, že si budou muset připravit 1550,- Kč. Což na jednu stranu není zrovna málo, ovšem když se podíváte na ceny dětských táborů, zase tak vysoká částka to není. Navíc je dobré se nejdříve podívat na to, co všechno je v ceně zahrnuto, a teprve potom se rozhodnout. Kromě různých upomínkových předmětů, trička a čepice s logem nebo indexu a diplomu, poplatek totiž zahrnuje i flash disk s fotografiemi, tekutiny při sportovních akcích či obědy v menze. K tomu všemu je pak ještě nutné ještě zajistit i stálý dozor při všech vašich činnostech a odborný zdravotní personál.

 

Takže pokud jste doma pečlivě zvážili všechna pro a proti, a rozhodli jste se tento projekt vyzkoušet, pak doufáme, že si tento letní týden řádně užijete a třeba v sobě i objevíte i neutuchající zájem o technické obory, a začnete tak uvažovat i o jejich dalším studiu smiley

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
25.5.2019 - Den otevřených dveří
25.5.2019 - Den otevřených dveří
28.5.2019 - Den otevřených dveří
28.5.2019 - Den otevřených dveří
30.5.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.