Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

První učebnice zaměřená na problematiku jízdy v noci

První učebnice zaměřená na problematiku jízdy v nociChystáš se nastoupit do autoškoly a získat řidičský průkaz? Nebo jsi čerstvý řidič a s jízdou v noci nemáš zkušenosti? Pak se právě tobě může hodit nová učebnice zaměřená na jízdu za ztížených nočních podmínek.

9. 1. 2018

Skutečnost, že je jízda v létě nebo v zimě či ve dne nebo v noci úplně jiná, je asi zkušeným řidičům jasné. Ovšem tobě, jako teprve potenciálnímu či začínajícímu řidiči, to tak samozřejmé připadat nemusí. Styl jízdy tak budeš dodržovat vždy stejný – ve dne v noci. To může vést až k dopravní nehodě. Pří ní pak můžeš zranit nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

Nová učebnice

Aby se těmto nehodám co nejvíce zamezilo, Česká republika bude mít jako první na světě učebnici zaměřenou na jízdu v nociNedávno ji vydali pracovníci Ústavu soudního inženýrství brněnského VUT.

Jestliže se tedy chceš stát opravdu zdatným a šikovným řidičem, nepodceňuj to. Nastuduj si řádně tuto učebnici a připrav se tak na různé nečekané situace.

O čem se v ní dočteš? Například o častých nočních kolizích s divokou zvěří, o významu čistoty aut (v noci se zablácené auto ztrácí ve tmě) či o propastném rozdílu mezi chodcem v bílém či tmavém oblečení a chodcem s reflexními prvky na oděvu.

Řada věcí ti možná bude připadat naprosto zbytečná, ovšem zcela nepochybně nalezneš i informace nové a velmi přínosné.

Teorie jako základ

Zřejmě si říkáš, že ještě lepší než teorie by bylo jízdu v noci rovnou absolvovat. Alespoň třeba jednu, dvě hodiny. Zčásti máš jistě pravdu, praxe bývá daleko lepší. Pokud však ještě nejsi dostatečně vyježděný/á ani za světla, bude pro tebe přínosnější věnovat se této problematice dostatečně teoreticky. Sice ani to ti později nezaručí bezchybnou a bezproblémovou jízdu, ale budeš alespoň tušit, na co si máš dát pozor a co tě může čekat.

Pak už nezbývá, než se nebát a usednout za volant a řídit, řídit a řídit!

Budeš-li totiž po získání řidičského průkazu řízení odkládat, může se stát, že se pak už k této činnosti nikdy neodhodláš. A to by byla škoda, nemyslíš? Přeci jen spolu s tímto průkazem získáš i určitou svobodu, protože už dále nebudeš odkázán/a na nikoho jiného.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
Vysoká škola logistiky o.p.s.
Palackého 1381/25, Přerov
www.vslg.cz
Vysoká škola logistiky o.p.s.
arrow
American Academy in Prague
Svatoslavova 333/4, Praha 4-Nusle
www.americanacademy.com
American Academy in Prague
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
25.7.2018 - Přijímací řízení
9.8.2018 - Den otevřených dveří
16.8.2018 - Den otevřených dveří
23.8.2018 - Den otevřených dveří
24.8.2018 - Termín podání přihlášky ke studiu VOŠ - III. kolo
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.