Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Roste obliba online úkolů i studijních materiálů. Jaké mají výhody?

Roste obliba online úkolů i studijních materiálů. Jaké mají výhody?Díky moderním technologiím se svět velmi rychle mění. I ve školství. Běžné vyučovací hodiny zahrnují čím dál více digitálních technologií a nejinak tomu je i v rámci domácí přípravy. Online úkoly nabírají na popularitě.

18. 4. 2018

S největší pravděpodobností jsi za to rád/a. Papírové sešity a učebnice jsou podle tebe již přežitek a dělat úkoly a jiné přípravy na hodiny na počítači je pro tebe daleko příjemnější. Stejně tak hledat veškeré informace a údaje na referáty či seminární práce na internetu. V dnešní době je to totiž tvé prakticky přirozené prostředí.

Efektivnější výuka

Samozřejmě, že to nemusí vyhovovat každému z vás, někteří si jistě radši sednete ke klasické učebnici než k notebooku. Což je chvályhodné (stejně jako když si vezmeš do ruky raději obyčejnou knihu, než si pustíš audioknihu). Přesto však má moderní technologie ve výuce jisté plusy. Vzdělávání je efektivnější.

Tím, že ti učitel pošle materiál k probírané látce dopředu (včetně úkolů), aby sis jej prostudoval/a, máš na jeho vstřebání čas a klid. Hlavně si to můžeš projít svým tempem a klidně i několikrát, bude-li třeba. Během výuky už pak budeš mít alespoň trošku ponětí o čem je řeč a můžeš se více soustředit na samotný výklad než si psát poznámky, které už budeš mít v počítači. Rovněž budeš na vše snadněji reagovat, vyptávat se, zajímat se (už totiž budeš vědět na co a o co).

Nehledě na to, že ti takto může kantor zaslat i různá další nápomocná schémata, odborné články, videa a podobně. Zkrátka všechno možné i nemožné, co by ti mohlo být k užitku, případně ti pomohlo učivo snáze pochopit.

Kromě zasílání studijních materiálů ti pak učitelé mohou zadávat online i různé testovací úlohy k procvičení látky. To ti bude vyhovovat zejména v případě, kdy míváš velký strach z chyb a ztrapnění se. Takhle tě nikdo „nevidí“ a ty můžeš být více v klidu.

Jiné výhody

Další nemalou výhodou je to, že pokud onemocníš, nebudeš muset čekat až za tebou někdo přijde se svými sešity, aby sis to všechno opsal/a. Budeš moci začít pracovat dříve, hned jak ti to učitel pošle. Samozřejmě, že si pak budeš muset od svých spolužáků ještě doplnit jejich zápisy a poznámky, ale aspoň částečně už budeš vědět o co jde.

Navíc ti tento způsob výuky rozšíří poznávání interaktivního prostředí a mediální gramotnost.

Ověřování informací

Přestože má online vzdělávání mnoho výhod, nevěř bezmezně všemu, co na internetu najdeš. Je potřeba si získané informace důkladně ověřit. Buď na kvalitnějších internetových stránkách nebo i v jiných zdrojích (odborné časopisy, knihy).

To se samozřejmě netýká materiálů, které ti pošle sám učitel. Ten by ti měl zaslat jen pravdivé a ověřené podklady. Ale pokud si ty sám/sama dohledáváš k látce něco na internetu (zejména na studentských serverech), je dobré si to ještě někde zkontrolovat. Přeci jen nikdy nevíš a i ten, kdo tam materiál dával, se mohl splést. Tak aby tě to později nemystifikovalo.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
13.8.2020 - Den otevřených dveří
16.8.2020 - 2. kolo přijímacího řízení
20.8.2020 - Den otevřených dveří
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
24.8.2020 - Přijímací řízení
25.8.2020 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.