Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Téměř polovina středních škol vydala letos svým absolventům dodatek k osvědčení

Téměř polovina středních škol vydala letos svým absolventům dodatek k osvědčeníDodatek k osvědčení dostalo letos téměř 55 000 absolventů – vyučených i maturantů. Využít ho mohou především při hledání práce nebo při dalším studiu v zahraničí.

8. 8. 2017

Dokument, který často vyžadují zaměstnavatelé v Anglii a Německu, letos vydalo 596 středních škol. To je téměř polovina všech českých středních škol. Žáci dostávají dodatek k osvědčení na konci studia spolu s maturitním vysvědčením, výučním listem nebo vysvědčením o závěrečné zkoušce. Dokument se vydává ve dvou jazykových verzích, v češtině a v angličtině, němčině nebo francouzštině.

Dodatek k osvědčení obsahuje informace o obecných a odborných kompetencích absolventa, jeho možném profesním uplatnění a délce studia. Na dodatku je také údaj o dosažené úrovni kvalifikace podle Evropského rámce kvalifikací (EQF), který umožňuje porozumět a porovnat dosaženou kvalifikaci s jiným systémem v Evropě.

V posledních letech uchazeči využívají dodatky a další dokumenty Europassu (mezi ně patří i životopis), nejen při hledání práce v zahraničí, ale i v České republice. Zvláště pak pokud se ucházejí o práci v mezinárodní firmě. Národní centrum Europass nabízí možnost získat zdarma dodatek k osvědčení i pro absolventy škol, které dodatky svým žákům nevydávají.

Zdroj: nuv.cz

Komentáře k článku

TOP školy
Nejbližší akce na školách
25.7.2018 - Přijímací řízení
9.8.2018 - Den otevřených dveří
16.8.2018 - Den otevřených dveří
23.8.2018 - Den otevřených dveří
24.8.2018 - Termín podání přihlášky ke studiu VOŠ - III. kolo
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.