Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Udělej maximum pro svoji kariéru. Zvaž studium MBA

Udělej maximum pro svoji kariéru. Zvaž studium MBAJe tvým cílem stát se úspěšným manažerem? Jsi ochoten/ochotna tomu dát maximum? Jestliže ano, vezmi v potaz i studium postgraduálního vzdělávacího programu MBA.

13. 2. 2018

O tom, že je v dnešní době zapotřebí se neustále vzdělávat a zlepšovat, není pochyb. Konkurence je veliká a zejména na vyšších postech platí, že vyhrají jen ti nejlepší a nejprůbojnější. Co vše tedy můžeš udělat pro to, aby ses mezi ně zařadil/a i ty?

Teorie i praxe

Někomu může stačit k tomu, aby se stal úspěšným a uznávaným manažerem, jen velká dávka štěstí, výřečnost a znalosti nabyté při studiu na střední či vysoké škole. Jinému to ale stačit nemusí. Proto pokud chceš své šance zvýšit na nejvyšší možnou míru, zvaž po studiu VŠ (nebo později při práci) ještě studium MBA – Master of Business Administration.

Na škodu ti to v žádném případě nebude. Navíc se očekává, že jej podstupují i vysoce zaměstnaní lidé, a proto jej často lze studovat online, jen s několika osobními návštěvami. Můžeš při tom tedy i pracovat a neřešit tak finanční problémy.

Výhodou tohoto programu také je, že se nebudeš biflovat jen suchou teorii, ale zaměříš se na to, jak tyto znalosti využít prakticky. Především to ti později přinese opravdový užitek. Jak asi sám/sama znáš ze své vlastní zkušenosti, teorii se sice třeba i rychle naučíš, ale stejně tak rychle (nebo spíše ještě rychleji) ji zapomeneš. Ale když si ji spojíš s praxí, to už bude jiná.

Co vše se naučíš?

Říkáš si, že když jsi během svého studia absolvoval/a praxi v různých firmách, bude ti to stačit? Omyl. Je pěkné, že jsi třeba na pár týdnů navštívil/a mnohé firmy a omrkl/a jsi, jak to ve skutečné práci chodí. To ale není totéž. Během svých (byť i delších) praxí tě zaručeně k ničemu podstatnému a důležitému nepustili. Okoukl/a jsi třeba jejich náplň práce a případně postupy při řešení jistých problémů, ale sám/a jsi nemusel/a nic řešit. Nic rozhodovat.

Právě toto studium ti ale ukáže, co všechno je při rozhodnutí nutné sledovat. Vše totiž souvisí se vším a každé rozhodnutí tak má široký dopad. Proto se zde naučíš řešit problémy nejen efektivně a konstruktivně, ale především v souladu se strategií řízení firmy. Získáš ucelený pohled na řízení společnosti a na důležité vazby mezi jednotlivými částmi firmy.

Dále se naučíš otevřít se novým informacím, nápadům a možnostem. Bez toho se v současné době žádný úspěšný manažer neobejde. Pokrok jde totiž neustále dopředu a jakmile se společnost „zasekne“ a nejde s dobou, může to pro ni mít fatální následky. Jedině výměna manažera pak může tuto společnost ještě zkusit zachránit. A to by se ti asi nelíbilo, že?

Nové kontakty

Jiným nesporným pozitivem je rovněž navázání nových profesních a osobních vztahů. I to bývá velmi přínosné a užitečné, neboť dostatek kvalitních kontaktů, na které se můžeš obrátit, je prakticky k nezaplacení. Obzvláště dnes, kdy je spousta záležitostí především o známých.

Popřemýšlej tedy o tom. Můžeš více získat než ztratit (především do budoucna). Lepší postavení, více peněz, nové znalosti a kontakty oproti finanční ztrátě na školném a času. Záleží ale na tobě, zda se rozhodneš další studium podstoupit nebo už máš učení dost a raději skončíš.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
16.2.2019 - Den otevřených dveří
16.2.2019 - Den otevřených dveří
18.2.2019 - Ukázková lekce francouzštiny pro děti
AKAI KIKU s.r.o.
České Budějovice
19.2.2019 - Den otevřených dveří
20.2.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.