Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Veletrh škol a pracovních příležitostí v Ostravě již za měsíc

Veletrh škol a pracovních příležitostí v Ostravě již za měsícPřemýšlíš, kterou SŠ studovat? Nebo uvažuješ, zda pokračovat na VŠ či se již vrhnout do zaměstnání? Pro inspiraci můžeš na začátku prosince navštívit veletrh škol Středoškolák, vysokoškolák a veletrh pracovních příležitostí ProJob v Ostravě.

13. 11. 2019

Jsi-li v 9. třídě základní školy či ve 4. ročníku střední školy, je jasné, že tě v nejbližších týdnech čeká jedno z tvých prozatím nejdůležitějších rozhodnutí v životě. Zda budeš pokračovat ve studiu, či už se zapojíš mezi pracující lid.

Ať už ale bude tvá volba jakákoliv, u obou variant je zapotřebí se rozhodnout CO a KDE. Co studovat, kde a na jaké škole, resp. v jakém oboru pracovat, kde a na jaké pozici.

Důkladně zvažuj a řádně se informuj

A proto, že se jedná o opravdu přelomové rozhodnutí tvého života, rozhodně ho nepodceňuj. Nevybírej zbrkle, jen abys něco měl/a a rodiče a učitelé ti dali pokoj. Ve finále bys na to pak doplatil/a jen ty sám/sama.

Dnešní možnosti

V současné době máš určitě daleko více na výběr než dříve, a to ať už se tvé rozhodnutí týká školy či práce. I proto může být tvé dilema mnohem horší. Ovšem stejně tak máš i daleko více možností, jak se o všem informovat. Nejen v různých přílohách denního tisku, ale také na internetu, v rámci dnů otevřených dveří jednotlivých škol či na různých veletrzích.

A jeden takový bude probíhat 6. a 7. prosince 2019 v Ostravě.

Takže pokud budeš mít zájem tento veletrh Moravskoslezského kraje navštívit, máš ještě dostatek času si připravit a sepsat vše, co tam budeš chtít zjistit. U stánků jednotlivých škol se totiž budeš moci na vše osobně zeptat. Zároveň pak také uvidíš, jaký dojem v tobě zástupci jednotlivých škol zanechají.

Doprovodný program

Na tomto veletrhu tě ovšem nečeká jen „suchá teorie“, ale je zde připraven i zajímavý doprovodný program. V jeho rámci se tak můžeš těšit například na výstavu pod názvem „Mnichov, Okupace, Osvobození“, která je organizována ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za okupaci, ukázku sebeobrany (předvede Střední škola ochrany osob a majetku s.r.o. Ostrava), módní přehlídku (předvede Střední škola služeb a podnikání Ostrava) či rychlou zdravotnickou pomoc s ukázkami zranění (předvede Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. AGEL) nebo různé kosmetické a kadeřnické ukázky.

I toto tě může docela výrazně ovlivnit a pomoct ti při rozhodování.

Navíc zde bude po oba dny i hudební doprovod, a to díky skupině Rytmy.

Jak tedy sám/sama vidíš, není to jen narychlo zorganizovaný veletrh, ale je zde vidět i snaha o obživení programu a zvýšení zájmu návštěvníků.

ProJob

Veletrh pracovních příležitostí ti pak představí nejen základní informace o tom, jaké jsou v dnešní době trendy na trhu práce, ale také širokou škálu našich i zahraničních firem, různé personální, pracovní, vzdělávací a rekvalifikační agentury nebo úřad práce. Nabízet se tak zde budou nejen aktuální volné pracovní pozice a brigády, ale i možnosti dalšího vzdělávání, školení nebo rekvalifikace. Chybět navíc nebudou ani různé stáže či pracovní pobyty.

Jestli tedy zatím stále váháš, co dál se svým životem, zajdi se sem podívat. Přeci jen za shlédnutí nic nedáš. A vzhledem k tomu, že je vstupné zdarma, tě to ani nebude nic stát. Tedy kromě cesty, kterou si budeš muset zaplatit. Na druhou stranu to ale jistě bude pěkný výlet.

A kdy a kde přesně, že to je? Jak jsme se již zmínili, je to 6. a 7. prosince tohoto roku, a to v pátek od 9:00 do 17:00 a v sobotu od 9:00 do 14:00. Místem konání je Černá louka v Ostravě, Pavilon A.

Takže jestli máš chuť, začni si sepisovat dotazy a těš se na začátek prosince. Uvidíš, že to bude stát za to.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
5.10.2023 - Den otevřených dveří
5.10.2023 - 70. výročí zahájení výuky ve zdravotnické škole
6.10.2023 - Den otevřených dveří
7.10.2023 - Den otevřených dveří
9.10.2023 - Přehlídka škol Kolín 2023
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.