Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Vyboč z řady. Pomáhej v domácnostech!

Vyboč z řady. Pomáhej v domácnostech!Nechceš být jako ostatní a raději bys vyzkoušel/a práci v nějakém netradičním oboru? Pak tu pro tebe máme obor nový, a sice pomoc v domácnostech…

20. 12. 2016

V dnešní uspěchané a přepracované době není žádná ostuda, že lidé nezvládají svůj domácí úklid přesně podle svých představ. Mnoho věcí nejen, že nestíhají udělat tak kvalitně a pečlivě, jak by si přáli, ale stále více a více povinností a „záležitostí“ odkládají na později. Ale těžko se k nim vrací. A právě proto, aby se zabezpečil plynulý a udržovaný chod domácností, se začíná rozvíjet nový perspektivní obor – placená práce profesionálních pomocníků a pomocnic v domácnostech.

Není to žádná ostuda

Možná můžeš namítnout, že se jedná o méněcennou práci, za kterou by ses i styděl/a. Ovšem nenech se mýlit. Zamysli se, jak ty sám/a bys uvítal/a takovou pomoc, zejména teď před svátky. Pak pochopíš, že se jedná o velmi záslužnou činnost - a velice vítanou pro lidi, jež si tuto službu chtějí objednat.

Kromě toho to určitě velmi dobře znáš. Rodiče tě neustále honí do té a oné činnosti – ať už v bytě, domě či na zahradě – a tobě se nikdy nechce nebo zkrátka „nemáš čas“. A nyní před Vánoci to je ještě horší. Určitě je zapotřebí svým rodičům pomáhat, o tom nemůže být pochyb. Ale pokud tě například čekají nějaké zkoušky či seminárky, nebo ještě chodíš někam na brigády, pak ani ty nebudeš mít tolik času. Možná by tedy nebylo od věci o této možnosti pomoci v domácnosti mamce či taťkovi říct. Třeba budou z tvé rady nadšení a zkusí ji využít. A pokud nejsi žádný Einstein a nechceš studovat třeba práva či medicínu, možná sami přijdou s myšlenkou, že by toto nemusela být špatná práce pro tebe. Alespoň dočasně, nebo jako brigáda.

A v čem se můžeš realizovat?

Široký rozsah služeb poskytovaných pro domácnosti také zaručuje výrazný potenciál tohoto oboru. Zahrnovat totiž může nejen běžné obyčejné domácí práce, jako úklid, žehlení či mytí oken, ale rovněž například hlídání dětí, doučování, péče o starší či invalidní osoby nebo venčení domácích zvířat. Domluvit se dá prakticky cokoliv.

Znamená to tedy, že se určitě v některé z oblasti pomoci hravě uplatníš. Navíc se nejedná o příliš náročné aktivity, proto je můžeš hravě vykonávat i s nižším vzděláním. Nebo naopak, pokud jsi vzdělaný, nebojácný a máš odvahu podnikat, můžeš zvážit poskytování právě těchto služeb. Jestliže zvolíš přiměřenou strategii a nenadsadíš příliš ceny, o zakázky mít pravděpodobně nouzi nebudeš, podobně jako firmy a živnostníci, kteří v tomto oboru již existují. Zkus tedy popřemýšlet i o této variantě. V případě, že se později rozhodneš zkusit tyto služby poskytovat, můžeš tak učinit buď na základě živnostenského zákona, občanského zákoníku či formou sousedské výpomoci.

Ať či tak, je to v každém případě zajímavá a neotřelá cesta, kterou se můžeš vydat. Cesta k něčemu novému a neokoukanému. Tak proč do toho nejít? smiley

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
21.6.2018 - Den otevřených dveří
27.6.2018 - Den otevřených dveří
27.6.2018 - Přijímací řízení
28.6.2018 - Den otevřených dveří
13.7.2018 - Přijímací řízení
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.