Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Využij ke studiu jazyků i emoce, vše ti půjde snáz

Využij ke studiu jazyků i emoce, vše ti půjde snázO tom, že jazyky jsou nedílnou součástí této doby, není žádných pochyb. Bez nich se už téměř nikde neobejdeš. Jak se je ale co nejlépe a co nejpříjemněji naučit? Nezapomeň na emoce, i ty ti mohou velice pomoci.

19. 10. 2017

Studium jazyků je, jak jistě víš, běh na dlouhou trať. Vyžaduje nejen chuť si je osvojit a naučit, ale také trpělivost a pravidelnost, pevnou vůli a využití vhodných metod.

Proto je vhodné zapojit i emoce a poslech. I to ti může velmi výrazně s učením pomoci.

Učení i zábava

Jakmile totiž využiješ něco, co je ti blízké a co tě baví, přestaneš to brát jako povinnost a tvoje paměť bude fungovat úplně jinak. Vše ti najednou poleze do hlavy úplně samo.

Takže máš-li rád/a filmy, sleduj filmy (nejprve s českými titulky, pak třeba s cizími, a nakonec jen v originále), preferuješ-li muziku, poslouchej písničky. A kromě toho, budou-li tě rodiče „prudit“, že se máš raději místo sledování filmů či poslouchání muziky věnovat studiu, máš pro ně pádný argument, proč ti toto tolerovat.

Tím si totiž osvojuješ nejen správnou výslovnost, ale také porozumění mluvenému slovu.

Čtení

Zkrátka nepřijdeš ani tehdy, pokud nejsi fanoušek filmů či seriálů nebo muziky. Velice užitečné jsou také knihy. Takže jestli rád/a čteš, není co řešit. Kromě toho, knihy v cizím jazyce (nebo i časopisy) najdeš na trhu v několika úrovních, takže si můžeš vybrat tu pravou pro tebe a postupně svoji úroveň zvyšovat.

Jen ale nezmatkuj, pokud nebudeš rozumět každému slovíčku z knížky. Samozřejmě, že si je můžeš všechna vyhledávat ve slovníku a vypisovat, ale to není hlavním cílem. Není totiž důležité rozumět úplně každému napsanému slovu, ale pochopit hlavní myšlenku.

Četbou si navíc nerozšíříš jen slovní zásobu, ale upevníš a zafixuješ si i větnou skladbu. A to se ti bude velice hodit.

Přiber kamarádka/kamarádku

Bojíš-li se však, že se sám/sama ke studiu nepřinutíš ani pomocí těchto metod, zkus vyhecovat některého z kamarádů. Spolu s ním se pak můžeš do učení ponořit nejen pomocí knížek či seriálů, ale můžete začít navštěvovat nějaký kurz (jazykovou školu si řádně proklepni, případně navštivte ukázkovou hodinu), soukromé doučování nebo dokonce vyrazit někam do zahraničí. To by ti určitě dalo ze všeho nejvíce, a také nejrychleji.

I v tomto případě bys pak zřejmě učení nebral/a natolik vážně a jen jako povinnost, ale také jako příležitost, jak se se svým kamarádem/svou kamarádkou pobavit a zpestřit svůj volný čas.

Přestaň se tedy studia jazyků bát a překvap rodiče svým přáním navštěvovat dobrovolně kurz či doučování. Uvidíš, že se ti to neztratí a brzy svých nových znalostí využiješ.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
7.1.2019 - Talentová zkouška
8.1.2019 - Den otevřených dveří
8.1.2019 - Den otevřených dveří
9.1.2019 - Den otevřených dveří
9.1.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.