Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Začátek školního roku je tady. Na co ještě nezapomenout a na co si dát pozor?

Začátek školního roku je tady. Na co ještě nezapomenout a na co si dát pozor?Je to tady. Prázdniny jsou pryč a dalších 10 měsíců učení je před tebou. Jak se na to co nejlépe připravit a na co si dát pozor?

28. 8. 2018

Říká se „Učení – mučení“. Pro většinu žáků a studentů tomu tak asi je. Přesto možná právě ty jsi jedním/jednou z těch, kteří to mají naopak a do školy se těší. Nejen na kamarády, jako většina, ale i na to, až se zase dozvíš něco nového. Ať je to ale jak chce, výsledek je stejný. Období volna a svobody končí a nastává čas povinností a úkolů.

Budíček

Pravděpodobně jednou z nejhorších změn pro tebe bude ranní vstávání. Nyní jsi mohl/a spát jak dlouho jsi chtěl/a a nemusel/a jsi řešit, v kolik půjdeš spát (pokud jsi tedy neměl/a nějaké brigády). Tomu je ale opět na pár měsíců konec.

Proto ti doporučujeme, aby pro tebe pondělí nebylo příliš kruté, aby sis začal/a přehazovat svůj režim ihned. Ať to pro tvé tělo není takový šok. Nehledě na to, že zaspat hned první den by nebylo úplně nejlepší. Zejména nastupuješ-li na novou školu a potřebuješ udělat dobrý první dojem. Klidně si proto první školní den nařiď i několik budíků. Případně popros rodiče, zda tě ráno včas nevzbudí. Oni to pro jednou přežijí a ty budeš mít jistotu, že budeš mít ráno dostatek času nejen na ranní hygienu, ale i na pořádnou snídani, a nebudeš muset nikam dobíhat.

První den na lehko

Samotný první den pak s sebou naštěstí nic moc nepotřebuješ. Stačí papír a tužka, aby sis poznamenal/a všechno podstatné, co ti ve škole sdělí. Různé akce, důležité termíny, speciální pomůcky a další. Nic víc nepotřebuješ.

Další dny to ovšem bude horší. Bude nutné si sehnat veškeré potřebné učebnice, nakoupit sešity a tužky a osattaní pomůcky. A hlavně, nezapomínat je doma!

Víme, že to bude těžké, ještě nějakou dobu budeš myšlenkami úplně jinde – na prázdninách, brigádách či podobně, ale vícekrát po sobě by ti jistě „skleróza“ neprošla. A ačkoliv se ti to může zdát jako drobnost, do podvědomí učitelů se i tímto můžeš snadno zapsat jako flink a lajdák. Což snad nechceš, těžko bys pak tento dojem smazával/a.

Bylo by dobré, kdyby sis veškeré svoje učební pomůcky vyrovnal/a někam na oči. Samozřejmě je to tvoje věc, ale z vlastní zkušenosti víme, že co je ukryté, dá se lehce zapomenout.

Předchozí znalosti

Nemilou záležitostí pak bývá na začátku školního roku opakování předchozí látky. Mnoho učitelů na začátku roku rádo dává různé testy, aby zjistili, co všechno sis z loňského roku zapamatoval/a a co zapomněl/a. Pokud víš, že máš v některém z předmětů výrazné mezery, nečekej až na test, ale alespoň zběžně si doma projdi staré materiály již nyní. Ušetříš si zbytečné problémy a nehezký start do nového roku.

Ať se ale přípravě budeš věnovat či nebudeš, přejeme ti, abys v pondělí vykročil/a správnou nohou a aby byl pro tebe nový školní rok úspěšný a plný zážitků.

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
27.4.2019 - Den otevřených dveří
30.4.2019 - Přijímací řízení
30.4.2019 - Přijímací řízení
3.5.2019 - Den otevřených dveří
4.5.2019 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.