Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži - Diskuze

Vůbec nedoporučuji studentům, kteří uvažují o vyšším než středoškolském vzdělání, sama moc dobře vím o čem mluvím. Na tomto gymnáziu, které se snaží tvářit jako strašně přátelské, ve skutečnosti vládne náboženský fanatismus a konzervatismus. Je to tak spjaté s politikou (bývalý ředitel součástí nejmenované strany), že to člověka vážně zaskočí. Ale co mi Arcibiskupské gymnázium zhnusilo úplně nejvíc je jeho přehnaná posedlost a negativní přístup k sexuálním menšinám. Nevím, proč měl učitel společenských věd v rámci výuky psychologie potřebu vykládat studentům, že je "nepříjemné, když jedna žena začne navazovat vztah s další ženou" (tak nějak to vyjádřil). Vím, že jsem nebyla jediná, kterou to urazilo (z osobních důvodů), a tomuto vyučujícímu bych doporučila, aby si pořádně nastudoval Příručku pro pedagogy s tématem Homofobie v žákovských kolektivech od MŠMT. Dál by se na to mohla podívat třeba inspekce. To samé se týká předmětu náboženství, který homofobií na této škole přímo čiší.

5.11.2019 19:21 Veronica

+ Přidejte vlastní názor

30.6.2022 15:11 jeden z mnoha studentů v této zemi

| |

Ano, velmi špatná škola. Má sociálně konzervativní agendu, kterou vsoukává do hlav (nekriticky smýšlejícím) studentům prostřednictvím předmětů náboženství a sociálních věd. Chodil jsem tam jenom proto, abych měl střední školu, ale odnesl jsem si odtamtud i něco horšího než maturitní vysvědčení. Spoustu příšerných zážitků. Poznal jsem dehumanizaci. Poznal jsem nejhorší pokryteckost lidí, o kterých by každý na západě s klidným vědomím řekl, že mají názory jako krajní pravice. Chlubí se tím, jak jsou něco víc a že jejich škola je bublina. Chybí jim otevřenost. V povinném předmětu náboženství pouštějí zahořklí vyučující propagandistická videa, pomocí kterých se snaží studenty přesvědčit, aby stáli proti potratům nebo proti právům menšin. Všechno si odůvodňují svými náboženskými dogmaty. Taková škola by ani neměla existovat. Stydím se za to, že jsem tam chodil jenom abych měl ten papír o vzdělání. Nedalo mi to nic. Všem studentům se zájmem o gymnázium doporučuju vyvarovat se této školy.

30.11.2022 10:54 anonym

| |

Prosímvás, tu školu vlastní katolická církev. Co byste čekali? Jasně, že tyhle církevní školy mají nízkou kvalitu a dávají si za cíl indoktrinovat studenty sociálně neuvyžitelnýma blbostma. Jestli vám v hlavách pár černoprdelníků neudělalo zmatek, buďte rádi a kašlete na ně. Většina lidí v ČR je rozumných a vůbec je neposlouchá, což je možná lepší než se nad nima rozčilovat. Spousta studentů těchto škol si stejně udělá vlastní obrázek o světě, aniž by třeba jenom na chvilku uvažovali o podpoře Jurečky a jeho kámošů.

4.12.2022 14:11 anonym

| |

V návaznosti na předchozí názor doplním, že zřizovatel školy by měl řešit nezodpovědnost vyučujících, kteří se nepravdivě nebo urážlivě vyjádřili ke studentům školy nebo jejich známým mimo školu. Jenže se nedá čekat, že vysoce postavení představitelé katolické církve chtějí řešit problém se zaměstnanci, kteří jen tak do výkladu vsunou urážlivou poznámku nebo pustí lživé video. Je to špatně. Souhlasím s prvním názorem, že by to měly řešit inspekce. Vztah mezi vyučujícím a žákem nemá být na žádné škole vztah autority a podřízeného a velký problém je to, že studenti těchto škol aspoň v mojích zkušenostech ani nepípnou, zvlášť když se jich osobně urážlivé výroky NEtýkají. Možná je neposlouchají, což je pořád ta lepší možnost, nebo berou učitele za autoritu a bojí se říct vlastní názor nebo pravdu. V povinném předmětu náboženství je to z mojí zkušenosti dost problém,protože se nikdo se neozve. Doporučuju spíš chodit na školy, kde studenti ani vyučující nejsou zbabělci. Vybírejte si pečlivě.

22.1.2023 12:09 anonym

| |

V návaznosti na předchozí názor doplním, že zřizovatel školy by měl řešit nezodpovědnost vyučujících, kteří se nepravdivě nebo urážlivě vyjádřili ke studentům školy nebo jejich známým mimo školu. Jenže se nedá čekat, že vysoce postavení představitelé katolické církve chtějí řešit problém se zaměstnanci, kteří jen tak do výkladu vsunou urážlivou poznámku nebo pustí lživé video. Je to špatně. Souhlasím s prvním názorem, že by to měly řešit inspekce. Vztah mezi vyučujícím a žákem nemá být na žádné škole vztah autority a podřízeného a velký problém je to, že studenti těchto škol aspoň v mojích zkušenostech ani nepípnou, zvlášť když se jich osobně urážlivé výroky netýkají. Možná je neposlouchají, což je pořád ta lepší možnost, nebo berou učitele za autoritu a bojí se říct vlastní názor nebo pravdu. V povinném předmětu náboženství je to z mojí zkušenosti dost problém,protože se nikdo se neozve. Doporučuju spíš chodit na školy, kde studenti ani vyučující nejsou zbabělci. Vybírejte si pečlivě.

22.1.2023 13:04 anonym

| |

Jestliže někteří vyučující na této škole prezentují důležitá témata (boj za práva LGBT+ lidí, potraty, genderová identita, životní prostředí) pouze negativně z pohledu pravice, proč je nechtějí studentům prezentovat i z opačné části politického spektra? Když už nechtějí nebo jim není povoleno uvádět pouze objektivní fakta, z jakého důvodu oponují jiným názorům, než konzervativním? Vzpomínám si, že v předmětu anglické konverzace vyučující hovořil o lidech, mezi které patřím, spíše objektivně, ale v předmětech jako náboženství jsem se zase setkal s velmi negativními názory, proti kterým se nikdo nevyjádřil. Konzervativci z nás dělají občany druhé kategorie, já jsem se na této škole cítil jako člověk druhé kategorie, nikdy jsem se nesetkal s opravdovou podporou ze strany vyučujících a od některých spolužáků jsem si taky nevyslechl zrovna nic pěkného. Vím, co jsem zažil, nebylo to příjemné, a ptám se, jaký cíl tito lidé mají? Šířit neporozumění? Podporovat předsudky k některým menšinám?

TOP školy

ART & DESIGN INSTITUT

Slezská 68, 130 00 Praha 3 - Vinohrady
Telefon: 731 50 20 50
Web: www.adi.cz

To mě zajímá

Vysoká škola kreativní komunikace

Na Pankráci 54, 14000 Praha
Telefon: 607 041 436
Web: www.vskk.cz

To mě zajímá

University of New York in Prague, s.r.o.

Londýnská 41, 120 00 Praha 2
Telefon: 224221281
Web: www.unyp.cz

To mě zajímá

MBA institut CEMI

Mezi Vodami 639/27, 143 00 Praha
Telefon: 602 617 296
Web: www.cemi.cz

To mě zajímá

Chcete zde také zviditelnit vaši školu?

Chci více informací

Nejbližší akce na školách

Zobrazit další akce

Přijímací řízení

Vyšší odborná škola herecká, s.r.o., Praha 4

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky PRIGO, s.r.o., Ostrava

To mě zajímá

Den otevřených dveří

ART ECON - Vyšší odborná škola, s.r.o., Prostějov

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Střední odborné učiliště, Liběchov, Boží Voda 230, Liběchov

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Střední odborné učiliště, Liběchov, Boží Voda 230, Liběchov

To mě zajímá

Den otevřených dveří

ART ECON - Vyšší odborná škola, s.r.o., Prostějov

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o., Praha

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Vyšší odborná škola herecká, s.r.o., Praha 4

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Vyšší odborná škola publicistiky, Praha 1

To mě zajímá

Přijímací řízení

Vysoká škola zdravotnická, o.p.s, Praha 5

To mě zajímá

Chcete inzerovat vaši školu?

Rychlý kontakt

+420 777 812 202
info@seznamskol.eu

* Chcete zavolat nebo napsat do vaší školy? Přejděte na její profil. Tohle jsou kontakty na provozovatele serveru SeznamŠkol.eu.

Provozovatel webu

just4web.cz s.r.o.
IČ: 27547876

Přejít na kontakt