Jakou školu hledáte?

Zlínský Karlovarský Ústecký Liberecký Plzeňský Jihočeský Vysočina Jihomoravský Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Královéhradecký Středočeský Praha Vyberte kraj
Vyberte kraj

Výběr správné školy - Diskuze

Nevíte na jakou školu? Pomůžeme vám s výběrem té správné školy.

Hlavní kategorie | Zpět | + Přidat nové téma k diskuzi

Předmět diskuze Počet témat/příspěvků Datum a zakladatel
Střední škola

Dobrý den, za pár týdnů mířím do deváté třídy a jsem bezradná ve výběru středních škol. Přemýšlím o přírodních vědách jako třeba biologie, chemie nebo fyzika, ale nemůžu se dohledat školy která by byla v mém dosahu (Moravskoslezský kraj). Předem moc děkuji

0 16.8.2022 22:45
Lucka
Jazyková střední škola

Dobrý den, poradíte školu, která je zaměřená na angličtinu? Něco jako tlumočnice. Dcera vychází 9 třídu s výbornými výsledky, ale matematika, fyzika nejsou její silnou stránkou. To se musí opravdu hodně drtit a je z toho nešťastná. Jazyk jí jde dobře. Budeme rádi za každou nabídku školy. Děkujeme

0 14.1.2022 12:21
Stáňa
Nejlepší SŠ na vysokou (zaměření psychologie)

Dobrý den mám zájem studovat psychologii bohužel mě nenapadá střední škola ze, které by šla studovat. Prosím poraďte mi už se budou posílat přihlášky a já jsem zoufalý.

1 10.1.2022 23:01
Pavel

24.1.2022 11:44 Nada

| |

Doporučuji nejdříve zabrat v češtině, v textu zcela chybí nebo jsou špatně použity čárky. Verbální zdatnost/čeština je důležitý předpoklad pro psychologii. Jinak jsou vhodná všechna gymnázia a střední školy humanitně zaměřené, která předpokládají další studium. Hodně štěstí.

 
SŠ a VŠ

Ahoj chci s zeptat. Strašně moc bych chtěla na softwerové inženýrství ale všude píšou že bych měla jít nejdřive na magistriální VŠ a pak jít teprve na inženýrskou VŠ. Ale zpět k otázce na kterou SŠ bych měla jít než bych šla na tyhle VŠ. Předem dík za odpověd.????

3 23.1.2021 16:26
Týna

21.9.2021 13:12 někdo

| |

Ahoj, je super, že už myslíš na studium na VŠ i do budoucna. Pokud chceš studovat Softwarové inženýrství tak to lze studovat až na vysoké škole ČVUT má tento obor přímo třeba jako specializaci. Akorát se mi zdá, že si se do toho trošku zamotala. Nic takového jako magistrální VŠ opravdu neexistuje. Studium VŠ obvykle začíná 3 letým bakalářským studiem po jehož úspěšném dokončení dostaneš titul Bc. můžeš pokračovat poté v navazujícím magisterském studiu v délce 2 let a poté získáš titul buď Ing. - inženýr - to je u oborů s technickým a ekonomickým zaměřením a nebo Mgr. - magistr to je u oborů s humanitním zaměřením např. Sociální práce, Dějiny umění atd. ... nejdříve bych se soustředila na to abys měla dobrý průměr a udělala dobře přijímačky na SOŠ, protože to je teď pro tebe aktuální ....a co se týče toho jakou střední bych si vybrala tak rozhodně střední odbornou školu se zaměřením Informační technologie, pokud už víš, že toto je něco co by tě zajímalo tak bych na gymnázium nešla.

 
Fyzika na SŠ

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli je na všech středních školách fyzika,
nebo jestli je to předmět jen na nějakých školách.
Předem děkuji za odpověď.

1 15.9.2020 20:35
Filip

21.9.2021 12:58 někdo

| |

Na gymnáziích je předmět fyzika samostatně. Na odborně zaměřených škola netechnického zaměření a bez zdravotnického zaměření. Například na Obchodní akademii je předmět který se jmenuje základy přírodních věd vyučovaný v prvních dvou ročnících studia, pokud se bavíme o 4 letých oborech s maturitou, který obsahuje Fy, Ch, ekologii, biologii .... ale povětšinou se mu nevěnuje pozornost. Jinak obor obchodní akademie je naprosto k ničemu pokud nechceš dělat účetní kancelářskou krysu vřele ho nedoporučuji. Přeji hodně štěstí.

 
Na jakou SŠ jit

Dcera je v 9. třídě a neví na jakou školu jít. Má jednotky a dvě dvojky z M a Fy. Baví ji design interieru, každou chvíli by chtěla něco jiného. Chvíli na zubního laboranta, ona je taková hracicka, sešity má vybarvene, podtrhane, Jsme od Českého Krumlova, nechce na intr, chce být každý den doma, tedy nejdál do Českých Budejovic

0 15.9.2020 13:36
Alena
Střední škola

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějáký typ na SŠ s historickým zaměřením?
Mám strašně ráda dějepis a chtěla bych studovat dějiny naší Země nebo jiných Zemí...
Tenhle rok se mám rozhodnout a tak chci poprosit o radu.
Předem děkuju za odpověď.
:-)

2 22.8.2020 20:41
Tereza

13.3.2021 20:37 Lili

| |

Tak střední škola specializovaná na dějepis zatím není,ale jestli to ve škole zvládáš,tak doporučuji gymnázium,potom budeš mít všeobecný přehled a potom půjdeš na vš určitě historického typu. Může to být archeologie,učitelství dějepisu,atd. Budeš mít výhodu,že budeš mít znalosti z gymnázia,tím pádem s největší pravděpodobností uděláš tsp.

 
Střední škola

Dobrý den Chci se vás zeptat kam mám jít na střední školu pokud chci jednou dělat různé semináře pro mládež třeba o šikaně nebo tak, jezdit na tábory s dětma, ale hlavně ty semináře třeba pro školy nebo na nějakých akcích, vůbec nevím kam bych jednou mohla jít bavilo by mě organizovat a být součástí různých akcí jak pro děti tak i pro dospělé. Prosím poraďte.

1 27.7.2020 11:16
Klára Primasova

21.9.2021 12:52 někdo

| |

Volila bych zaměření typu sociální práce nebo pedagogické či tak něco později můžeš pokračovat ve studiu vysoké školy.

 
Střední škola

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc, jsem v deváté třídě a rozhoduji se na jakou střední jít, loni jsem na vysvědčení měla samé jedničky. Uvažuji o tom jít na gymnázium, láká mě pak medicína, ale nevím, jestli na to mám a bojím se, že bych to pak nezvládla a měla jen maturitu z gymnázia. Kromě medicíny vůbec nevím, co bych chtěla dělat. Tak Vás prosím o radu. Předem děkuji za odpovědi, Sabina.

1 3.10.2019 15:24
Sabina

18.1.2020 04:58 Kristýna

| |

Pokud tě to láká, tak proč to nezkusit. Teď se zaměř ale na to, aby jsi se dostala na gymnázium. Budeš mít další 4 roky na to, aby sis výběr vysoké školy ještě rozmyslela. Pro přípravu na přijímací zkoušky doporučuji, koupit si cvičné testy na To dáš https://www.to-das.cz/ . Mám s nimi osobní zkušenost, tak by i tobě v přípravě na přijímačky určitě pomohly.

 
Potřebovala bych poradit s výběrem SŠ pro dceru jedničkářka jen fyzika za 2..okres UH.. Zlín

Dobrý den. Můžete mi prosím někdo poradit s výběrem SŠ pro dceru jedničkářka jen fyzika za 2.
Jinak je šikovná na vše... Třídní učitelka se přiklání jen gympl a vysoká škola dal..
Vůbec netuším co poradit.. Kam ji posunout at se dále může dále rozvíjet..
At se ne brzdí... Jen ne zdravotnictví..
Díky všem za pomoc..
Myslím že nejsem jediná matka co tak přemýšlí..

1 28.8.2019 23:45
Jana

2.10.2019 16:50 Anonym

| |

vážně jste taková vlez doprdelka, že za ní rozhodujete i školu? at se rozhodne sama!!!!! todle je důležité životní rozhodnutí. a pokud vážně píšete todle tak ani nechci vědet za jakých podmínek vaše dcera žije, byla vůbec někdy opravdu štastná, jsou ty jedničky její vůle nebo vaše donucení?

 
ZÁKLADNÍ ŠKOLA ML. BOLESLAV

Dobrý den,
budeme se stěhovat a potřeovala bych poradit s výběrem v Mladé Boleslavi. Byla mi doporučena jako nejlepší 5.zs, kde je bohužel naplněna kapacita a dlouhodobě nepřijímají. Dcera půjde do 5. třídy. Máte někdo zkušenosti s jinou školou? Moc děkuji

0 5.6.2019 12:13
Michaela
Hlásíte se letos na FF MUNI?

Hlásíš se letos na FF MUNI? Pokud ano, zbystři, protože hledáme právě tebe :)

Rádi bychom si popovídali se studenty, kteří se letos hlásili na VŠ - ať už na bakalářské, magisterské nebo doktorandské studium. Nepůjde o nic náročného, zajímat nás budou jen tvoje zkušenosti a to, jak sis vybíral/a, kam se přihlásit. Jako odměnu za tvůj čas ti můžeme nabídnout tričko MU přesně ve tvojí velikosti a samozřejmě pozvání na kafe či jiný z tvých oblíbených nápojů, pokud se sejdeme osobně.

Pokud máš zájem, přihlásit se můžeš pomocí dotazníku: https://goo.gl/forms/NWW3Cd3PGBKxNREn1

Budeme se těšit!

0 31.5.2018 16:53
Jiří Pavlas
Zkušenosti se ZŠ Plamínkové na Pankráci

Dobrý den, chtěla bych se dozvědět nějaké informace o ZŠ Plamínkové, mohl by se někdo podělit o zkušenosti, jaké s touto školou má? Jedná se mi především o první stupeň. Děkuji

1 26.3.2018 15:42
Sára

5.5.2018 10:40 Niki

| |

Dobrý den, já na ZŠ Plamínkové chodím, teďka jsem v osmé třídě a jsem v této škole už 8 let. Osobně by jsem vám tuhle školu doporučila. Na 1 stupni jsou skvělý učitele a žáci. Ve škole je dobrá atmosféra a je tu i zábava. S učiteli se dá dobře pracovat. Doufám, že jsem vám nějak pomohla. ????

 
Kam na střední odborné učiliště

Prosím jsem v zoufalé situaci. Kam dát syna na ucňák nyní ma v pololetí 9 třídy 5 z fyziky. Mam strach že ho nikde nevemou. Školy Brno nebo Brno-venkov

3 26.1.2018 08:51
Olga

27.2.2018 11:23 Helena

| |

Pracuji ve stavební firmě. Již delší dobu nemůžeme vůbec sehnat třeba zámečníka, nebo opraváře stavebních strojů. Myslím, že je to obor, který určitě bude mít budoucnost.

 
nevím na jakou sš

dobrý den potřebuji pomoct za necelý rok mám podávat přihlášku na SŠ ale nevím vůbec na jakou podle čeho mám vybírat? nejlépe v Plzni

2 4.6.2017 16:50
Lucie Zelenková

16.1.2019 18:24 Michal Ernat

| |

Ahoj, tak existuje seznam středních škol. A pak je potřeba vybírat prioritně podle toho, co byste jednou možná chtěla dělat, tudíž co vás bude učit se učit. A pak také dle dostupnosti a možností přijímaček. Stavárna je dobrá, v Plzni je na Chodském. Strojárna je lehčí a není špatná, je na Míráku. Nebo nějaký gympl, pokud byste pak plánovala VŠ. Možná si najít dny otevřených dveří a obejít to

 
Výběr základní školy na Praze 12

Dobrý den.
Prosím o radu. Vybíráme pro dceru Základní školu na Praze 12. Nejblíže máme školy ZŠ Zárubova a ZŠ Písnická. Máte s těmito školami prosím někdo zkušenosti?
Předem moc děkuji za informace. Jiří Štarha

0 3.4.2017 21:27
Jiří Štarha
Škola

Dobrý den, pokud nevíte kam na školu a zajímá Vás přírodní medicína, rozhodně doporučuji školu http://skolakamate.cz. Opravdu nic lepšího neznám a věřím, že budete stejně nadšeni!

0 8.1.2017 00:06
Hana
Výběr VŠ pro pracující

Dobrý den. Ráda bych si přečetla příspěvek od studujících na BIVŠ v Praze. Ideálně dálkovou formou. Jakou máte zkušenost, vychází vstříc s platbami, třeba rozložením školného?

0 29.10.2016 16:41
Dagmara
Druh oboru

Zdravím, je mi 14 let a chodím do 8. třídy základní školy. Chtěl bych poradit jaký bych měl studovat obor. Asi před dvěma měsíci jsme ve škole dělali s psycholožkou kariérní testy, které mi dopadly průměrně, z čehož paní psycholožka vyvodila, že se hodím spíše na učňovský obor ( tedy na 3 letý obor bez maturity a poté si kdyžtak udělat nástavbu - to mi potvrdil i Profitest test na stránce http://www.infoabsolvent.cz). Testy mi dopadly sice průměrně, ale nikdo z rodiny nesouhlasí, že bych měl jít na "učňák", protože jsem měl na konci osmé třídy jednu TROJKU Z MATEMATIKY, dvojku z Češtiny a Zeměpisu jinak samé 1, což je podle členů mojí rodiny vysvědčení, se kterým bych měl jít na maturitní obor. Nyní si nejsem jistý, jestli mám jít na 4. letý obor Mechanik Seřizovač, kde mezi hlavní vyučovací předměty patří i matika, nebo spíše zvolit učební obor Obráběč kovů popřípadě jiný učební obor. Předem děkuji za odpovědi.

2 10.8.2016 15:31
Tomáš

15.8.2016 08:53 Tomáš

| |

Mockrát děkuji za pozitivní komentář. Ani nevíte jak dokáže povzbudit.

 
Výběr správné školy

Ahoj, teď půjdu do 9. třídy a nevím kam si dát přihlášku na střední školu. Docela mě baví chemie, jazyky a matematika, tak jsem přemýšlela třeba nad asistentem laboranta. Poradíte mi prosím nějaké jiné obory, nebo jaké máte zkušenosti s oborem asistent laboranta? Předem děkuji za odpověď.

0 8.8.2016 10:13
Míša

TOP školy

ART & DESIGN INSTITUT

Slezská 68, 130 00 Praha 3 - Vinohrady
Telefon: 731 50 20 50
Web: www.adi.cz

To mě zajímá

Vysoká škola kreativní komunikace

Na Pankráci 54, 14000 Praha
Telefon: 607 041 436
Web: www.vskk.cz

To mě zajímá

MBA institut CEMI

Mezi Vodami 639/27, 143 00 Praha
Telefon: 602 617 296
Web: www.cemi.cz

To mě zajímá

University of New York in Prague, s.r.o.

Londýnská 41, 120 00 Praha 2
Telefon: 224221281
Web: www.unyp.cz

To mě zajímá

Chcete zde také zviditelnit vaši školu?

Chci více informací

Nejbližší akce na školách

Zobrazit další akce

Absolventské vystoupení - zimní trimestr

Herecká škola Neklid, Praha 8-Kobylisy

To mě zajímá

Přijímací řízení

Fakulta stavební, Brno

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola, Ostrava-Výškovice, s.r.o., Ostrava - Výškovice

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola Plzeň - Újezd, Národní 1, příspěvková organizace, Plzeň - Újezd

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola Lipenec, okres Louny, Lipno, Lipenec

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram, Příbram II

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Základní škola Horní Slavkov, Nádražní 683, příspěvková organizace, Horní Slavkov

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola, Praha 10, Břečťanová 2919/6, příspěvková organizace, Praha 10 - Záběhlice

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

Základní škola Lipenec, okres Louny, Lipno, Lipenec

To mě zajímá

Zápis do 1. ročníku

31. základní škola Plzeň, E. Krásnohorské 10, příspěvková organizace, Plzeň

To mě zajímá

Chcete inzerovat vaši školu?

Rychlý kontakt

+420 777 812 202
info@seznamskol.eu

* Chcete zavolat nebo napsat do vaší školy? Přejděte na její profil. Tohle jsou kontakty na provozovatele serveru SeznamŠkol.eu.

Provozovatel webu

just4web.cz s.r.o.
IČ: 27547876

Přejít na kontakt