Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Diskuze

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

Vůbec nedoporučuji studentům, kteří uvažují o vyšším než středoškolském vzdělání, sama moc dobře vím o čem mluvím. Na tomto gymnáziu, které se snaží tvářit jako strašně přátelské, ve skutečnosti vládne náboženský fanatismus a konzervatismus. Je to tak spjaté s politikou (bývalý ředitel součástí nejmenované strany), že to člověka vážně zaskočí. Ale co mi Arcibiskupské gymnázium zhnusilo úplně nejvíc je jeho přehnaná posedlost a negativní přístup k sexuálním menšinám. Nevím, proč měl učitel společenských věd v rámci výuky psychologie potřebu vykládat studentům, že je "nepříjemné, když jedna žena začne navazovat vztah s další ženou" (tak nějak to vyjádřil). Vím, že jsem nebyla jediná, kterou to urazilo (z osobních důvodů), a tomuto vyučujícímu bych doporučila, aby si pořádně nastudoval Příručku pro pedagogy s tématem Homofobie v žákovských kolektivech od MŠMT. Dál by se na to mohla podívat třeba inspekce. To samé se týká předmětu náboženství, který homofobií na této škole přímo čiší.

« zpět na profil školy

Souhlasím | Nesouhlasím |
Jestliže někteří vyučující na této škole prezentují důležitá témata (boj za práva LGBT+ lidí, potraty, genderová identita, životní prostředí) pouze negativně z pohledu pravice, proč je nechtějí studentům prezentovat i z opačné části politického spektra? Když už nechtějí nebo jim není povoleno uvádět pouze objektivní fakta, z jakého důvodu oponují jiným názorům, než konzervativním? Vzpomínám si, že v předmětu anglické konverzace vyučující hovořil o lidech, mezi které patřím, spíše objektivně, ale v předmětech jako náboženství jsem se zase setkal s velmi negativními názory, proti kterým se nikdo nevyjádřil. Konzervativci z nás dělají občany druhé kategorie, já jsem se na této škole cítil jako člověk druhé kategorie, nikdy jsem se nesetkal s opravdovou podporou ze strany vyučujících a od některých spolužáků jsem si taky nevyslechl zrovna nic pěkného. Vím, co jsem zažil, nebylo to příjemné, a ptám se, jaký cíl tito lidé mají? Šířit neporozumění? Podporovat předsudky k některým menšinám?
Souhlasím | Nesouhlasím |
V návaznosti na předchozí názor doplním, že zřizovatel školy by měl řešit nezodpovědnost vyučujících, kteří se nepravdivě nebo urážlivě vyjádřili ke studentům školy nebo jejich známým mimo školu. Jenže se nedá čekat, že vysoce postavení představitelé katolické církve chtějí řešit problém se zaměstnanci, kteří jen tak do výkladu vsunou urážlivou poznámku nebo pustí lživé video. Je to špatně. Souhlasím s prvním názorem, že by to měly řešit inspekce. Vztah mezi vyučujícím a žákem nemá být na žádné škole vztah autority a podřízeného a velký problém je to, že studenti těchto škol aspoň v mojích zkušenostech ani nepípnou, zvlášť když se jich osobně urážlivé výroky netýkají. Možná je neposlouchají, což je pořád ta lepší možnost, nebo berou učitele za autoritu a bojí se říct vlastní názor nebo pravdu. V povinném předmětu náboženství je to z mojí zkušenosti dost problém,protože se nikdo se neozve. Doporučuju spíš chodit na školy, kde studenti ani vyučující nejsou zbabělci. Vybírejte si pečlivě.
Souhlasím | Nesouhlasím |
Ano, velmi špatná škola. Má sociálně konzervativní agendu, kterou vsoukává do hlav (nekriticky smýšlejícím) studentům prostřednictvím předmětů náboženství a sociálních věd. Chodil jsem tam jenom proto, abych měl střední školu, ale odnesl jsem si odtamtud i něco horšího než maturitní vysvědčení. Spoustu příšerných zážitků. Poznal jsem dehumanizaci. Poznal jsem nejhorší pokryteckost lidí, o kterých by každý na západě s klidným vědomím řekl, že mají názory jako krajní pravice. Chlubí se tím, jak jsou něco víc a že jejich škola je bublina. Chybí jim otevřenost. V povinném předmětu náboženství pouštějí zahořklí vyučující propagandistická videa, pomocí kterých se snaží studenty přesvědčit, aby stáli proti potratům nebo proti právům menšin. Všechno si odůvodňují svými náboženskými dogmaty. Taková škola by ani neměla existovat. Stydím se za to, že jsem tam chodil jenom abych měl ten papír o vzdělání. Nedalo mi to nic. Všem studentům se zájmem o gymnázium doporučuju vyvarovat se této školy.

TOP školy
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
30.5.2023 - Přijímací řízení
31.5.2023 - Přijímací řízení
31.5.2023 - Zvýhodněné a garantované školné!!!
3.6.2023 - Den otevřených dveří
6.6.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.