Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Diskuze

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

Vůbec nedoporučuji studentům, kteří uvažují o vyšším než středoškolském vzdělání, sama moc dobře vím o čem mluvím. Na tomto gymnáziu, které se snaží tvářit jako strašně přátelské, ve skutečnosti vládne náboženský fanatismus a konzervatismus. Je to tak spjaté s politikou (bývalý ředitel součástí nejmenované strany), že to člověka vážně zaskočí. Ale co mi Arcibiskupské gymnázium zhnusilo úplně nejvíc je jeho přehnaná posedlost a negativní přístup k sexuálním menšinám. Nevím, proč měl učitel společenských věd v rámci výuky psychologie potřebu vykládat studentům, že je "nepříjemné, když jedna žena začne navazovat vztah s další ženou" (tak nějak to vyjádřil). Vím, že jsem nebyla jediná, kterou to urazilo (z osobních důvodů), a tomuto vyučujícímu bych doporučila, aby si pořádně nastudoval Příručku pro pedagogy s tématem Homofobie v žákovských kolektivech od MŠMT. Dál by se na to mohla podívat třeba inspekce. To samé se týká předmětu náboženství, který homofobií na této škole přímo čiší.

« zpět na profil školy

Souhlasím | Nesouhlasím |
Ano, velmi špatná škola. Má sociálně konzervativní agendu, kterou vsoukává do hlav (nekriticky smýšlejícím) studentům prostřednictvím předmětů náboženství a sociálních věd. Chodil jsem tam jenom proto, abych měl střední školu, ale odnesl jsem si odtamtud i něco horšího než maturitní vysvědčení. Spoustu příšerných zážitků. Poznal jsem dehumanizaci. Poznal jsem nejhorší pokryteckost lidí, o kterých by každý na západě s klidným vědomím řekl, že mají názory jako krajní pravice. Chlubí se tím, jak jsou něco víc a že jejich škola je bublina. Chybí jim otevřenost. V povinném předmětu náboženství pouštějí zahořklí vyučující propagandistická videa, pomocí kterých se snaží studenty přesvědčit, aby stáli proti potratům nebo proti právům menšin. Všechno si odůvodňují svými náboženskými dogmaty. Taková škola by ani neměla existovat. Stydím se za to, že jsem tam chodil jenom abych měl ten papír o vzdělání. Nedalo mi to nic. Všem studentům se zájmem o gymnázium doporučuju vyvarovat se této školy.

Nejbližší akce na školách
9.8.2022 - Den otevřených dveří
23.8.2022 - Přijímací řízení
8.9.2022 - Den otevřených dveří
12.9.2022 - Přijímací řízení
ART & DESIGN INSTITUT
Praha 3 - Vinohrady
20.9.2022 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.