Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

ART & DESIGN INSTITUT

ART & DESIGN INSTITUT

Slezská 68, 130 00 Praha 3 - Vinohrady

Telefon: 731 50 20 50
E-mail: recepceE-mailartdesigninstitut.cz

Základní informace:

Kraj:
Typ školy:
Kategorie:
Adresa:
Slezská 68
130 00  Praha 3 - Vinohrady
IČ:
27216641
Telefon:
731 50 20 50
E-mail:
WWW:
Kontaktní osoba
Jméno:
MgA. Veronika Králíčková
Telefon:
731 50 20 50
E-mail:

Soubory

Představení ADI
Stáhnout soubor - icon 105 kB

Doporučujeme

Fotografie školy

Budova školy ADIdesignfotointermediamalbamultimediagrafikalebkagrafika2foto2

Popisek

1. a jediná soukromá VŠ uměl. výtvarného zaměření v ČR. Student si individuálně volí 2 z 6 ateliérů. ABSOLVENT = kreativně vzdělaný, s mezinárodním přehledem a zkušenostmi v art business.


umím - umíš - umí - UMĚNÍ…


ART & DESIGN INSTITUT - 1. a jediná soukromá vysoká škola uměleckého výtvarného zaměření v ČR

* UMĚNÍ PRO PRAXI - zcela ojedinělý koncept vysokoškolské výuky uměleckého výtvarného zaměření. Žijeme ve 21. století a nikdo nechce po absolutoriu končit na Úřadu práce. Výuka je proto pojata velmi náročně s jasným cílem kvality znalostí pro práci „v oblasti umění - s uměním - vedle umění - nebo uměleckých solitérů“. ADI nabízí ucelené spektrum znalostí a dovedností, ze kterého si svoji budoucnost může zvolit každý. Studenti si zcela individuálně vybírají 2 z 6 kreativních předmětů - aby i jejich umělecký projev měl co nejširší záběr (Malba, Grafika, Multimédia, Intermédia, Design prostoru/interiéru, Fotografie). Dále pak povinně studují 6 teoretických předmětů (Dějiny umění, Muzejnictví a galerijnictví, Marketing a obchod um. děl, Psychologii umění, Kulturní antropologii a Filozofii um. projevu) - aby znali funkcionality arts managementu, kulturních či státních institucí, kreativních a reklamních studií, s nimiž budou v budoucnu spolupracovat, uměli se prezentovat, zpracovávat klientské poptávky, etc..

* ŠPIČKOVÉ VYBAVENÍ + PEDAGOGOVÉ/UMĚLCI - zcela mimořádným je na ADI pedagogické obsazení známými výtvarníky - a zároveň dlouholetými kvalitními pedagogy. Všichni kreativci jsou aktivními umělci, zastoupenými v tuzemských i zahraničních galeriích, všichni teoretici uznávanými kapacitami. Technické vybavení patří ke špičce - od grafického lisu ze zahraničí až po multimediální ateliér s 3D tiskárnou, 3D perem…

* MEZINÁRODNÍ ŠKOLA S MEZINÁRODNÍMI KONTAKTY - na ADI jsou studenti z více jak 15 států světa - Filipíny, Brazílie, Švýcarsko, USA, Itálie, Španělsko, Rusko, Kazachstán a další. Potvrzují tak vysoký zájem o takto moderně pojatou výuku s flexibilními, aktuálními preferencemi současného výtvarného umění. Bakalářské studium je zakreditováno v českém nebo anglickém jazyce. ADI má uzavřeny bilaterální dohody s nejznámějšími zahraničními uměleckými univerzitami Řím, Madrid, Kodaň.. a studenti si tak mohou vybírat lukrativní a obohacující výměnné pobyty v rámci programu Erasmus+.

Sídlo školy je v krásné secesní budově na Vinohradech přímo u metra Jiřího z Poděbrad. K dispozici je studentům zahrada, gril, ping-pong… přijďte…
na shledanou se s Vámi těší ART & DESIGN INSTITUT

Kód ikonky na vaše stránky


Nejbližší akce na školách
20.1.2022 - Den otevřených dveří
20.1.2022 - Den otevřených dveří
20.1.2022 - Den otevřených dveří
20.1.2022 - Den otevřených dveří
20.1.2022 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.