Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Vysoká škola kreativní komunikace

Vysoká škola kreativní komunikace

Na Pankráci 54, 14000 Praha

Telefon: 606 619 846
E-mail: infoE-mailvskk.cz

Základní informace:

Kraj:
Typ školy:
Kategorie:
Adresa:
Na Pankráci 54
14000  Praha
IČ:
05080967
Telefon:
606 619 846
E-mail:
WWW:
Rektor/ka:
Mgr. Markéta Kořená, Ph.D.
Kontaktní osoba
Jméno:
PhDr. Blanka Nedvědová, Ph.D.
Telefon:
nedvedovab@vskk.cz

Nejbližší akce školy:

Leden
Středa
25
25.1.2017
Den otevřených dveří
Leden
Čtvrtek
26
26.1.2017
Den otevřených dveří
Doporučujeme

Popisek

– jedna z mála vysokých škol v České republice, která otevírá ateliéry grafického designu, animace a fotografie
– jedinečná vysoká škola s akreditovaným oborem literární tvorba
– jediná vysoká škola, kde můžete studovat reklamu


Studium na vysoké škole kreativní komunikace je příležitost pro všechny, kdo chtějí rozvíjet svůj talent a současně nastartovat profesní kariéru spisovatele, publicisty, redaktora, copywritera, animátora, fotografa, filmaře nebo designéra.
Paradoxem dnešního světa ovládaného komunikačními technologiemi je, že lidé ztrácejí schopnost komunikovat. Vyjádřit se slovem či obrazem adekvátně situaci a obsahu sdělení, kultivovaně, vkusně a originálně, v tom je kus umění. Pod vedením pedagogů, vzdělaných profesionálů, tuto dovednost získáte. A naučíte se, jak ji dovést k dokonalosti.
Cílem Vysoké školy kreativní komunikace je vychovávat profesionály v oblasti literární a vizuální tvorby, kteří se nebudou bát měnit svět k lepšímu.

Poznámky

Obory

Vizuální tvorba – Animace a vizuální efekty
V ateliéru se studenti seznámí se základy audiovizuální tvorby, s výtvarným řešením díla, s klasickou a 3D počítačovou animací, s tvorbou digitálních filmových triků a vizuálních efektů. Během studia se naučí používat softwary Maya 3D, NUKE, After Effects, Anime Studio Pro a další.

Vizuální tvorba – Fotografie a audiovize
V ateliéru se studenti seznámí se specifickými možnostmi obrazové řeči, tvůrčími principy fotografie a videa a mohou se dále profilovat v oblasti kreativní obrazové komunikace v rámci současných digitálních technologií, v oblasti postprodukce, nových médií, ale i klasické fotografie.

Vizuální tvorba – Grafický a mediální design
Ateliér je zaměřený na grafický design v úzkém propojení se současným kreativním průmyslem. Studenti se seznámí s pokročilými technologiemi a principy mediálního, statického a digitálního designu a po celou dobu studia budou spolupracovat s reklamními subjekty. Prohloubí si znalosti typografie, print/on-line publikování, motion tvorby, konceptů vizuálních stylů, značek či reklamních kampaní.

Teoretické předměty vyučované v rámci oboru Vizuální tvorba směřují k prohloubení znalosti uměnovědného a obecně kulturního kontextu oboru. Vzhledem k internacionálnímu charakteru oboru je součástí přípravy intenzivní studium angličtiny.


Literární tvorba
Studenti se v prakticky zaměřených dílnách naučí psát i kriticky reflektovat texty ze všech oblastí slovesné tvorby – od uměleckých žánrů poezie, prózy a dramatu až po publicistické útvary a reklamní texty. V rámci redakčních dílen pak získají zkušenosti nezbytné pro uplatnění v široké oblasti produkce textů v tištěné a digitalizované podobě. Teoretická část studia jim pomůže prohloubit znalosti v humanitních disciplínách, zejména literárněvědných a uměnovědných, a rozvinout komunikační kompetence nejen v češtině, ale i v angličtině. Absolvování literární tvorby je dobrý start pro samostatnou uměleckou kariéru, ale i pro jistější profesní dráhu v novinách, nakladatelství či reklamní agentuře.

Studijní obory

Název oboruTyp studiaForma studia
Filtr:
Literární tvorba
8207R005
BakalářskýDenní/Prezenční
Animace a vizuální efekty
8204R052
NavazujícíDenní/Prezenční
Fotografie a audiovize
8204R052
NavazujícíDenní/Prezenční
Grafický a mediální design
8204R052
NavazujícíDenní/Prezenční

Kód ikonky na vaše stránky


Nejbližší akce na školách
23.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
24.1.2017 - Den otevřených dveří
25.1.2017 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.