Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

5+1 tip na originální DIY dárek pro učitelku

5+1 tip na originální DIY dárek pro učitelkuKonec školního roku je za dveřmi. Je tedy nejvyšší čas promyslet, jakým dárkem letos potěšit paní učitelku, až se váš školáček vydá pro vysvědčení. Co takhle tentokrát darovat něco originálního, co vydrží déle než tradiční řezané květiny? Vlastnoručně vyrobený dárek paní učitelku určitě mile překvapí a děti si při jeho výrobě užijí spoustu zábavy.

14. 6. 2022

1. Květiny z papíru

Malování pro děti

Květina je zaručenou klasikou, která nezklame. Darovat ale nemusíte jen živé květy. Zkuste to trochu jinak a poskládejte s dětmi paní učitelce kytičku z papíru. Vyrobit můžete jednu solitérní květinu nebo klidně celý puget. Budete k tomu potřebovat pravítko, nůžky, tužku, barevné papíry, lepidlo a oboustrannou lepicí pásku. Návodů najdete na internetu nebo v tvořivých knížkách nespočet. Krásně vypadá například papírová růže, tulipán nebo hyacint.

2. Papírové přání

Vyrobte s dětmi barevné přáníčko s poděkováním. Třeba za to, jak skvělá vaše paní učitelka je. Na to nejjednodušší přání vám budou stačit barevné papíry nebo čtvrtky, nůžky, lepidlo, pastelky a fixy. Vystřihněte z papíru obdélník, přehněte ho v půlce a namalujte paní učitelce obrázek nebo jí napište pár řádků. Malovat můžete klidně i vodovkami nebo temperami. Kdo chce být více kreativní, může z barevného papíru vystřihnout květiny a další tvary a na přáníčko je nalepit. Hezky vypadá také 3D přání, které je po otevření uvnitř plastické. K dozdobení můžete použít samolepky, razítka nebo washi pásky. Ti šikovnější si můžou na přední stranu papírového přání nakreslit například tvar srdce nebo květiny a vyšít ho bavlnkou.

3. Svíčka

Pokud vám doma zbyl dostatek vosku ze svíček, zrecyklujte ho. Do staršího hrnce dejte roztavit všechny zbytky vosku, které doma najdete. Pro vůni můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Připravte si skleničky, které vám zbyly po vyhořelých svíčkách. Použít můžete klidně i zavařovací sklenice nebo nějaké vyřazené skleničky a hrníčky z domácnosti. Do středu sklenice vložte knot, na její hrdlo položte špejli a knot k ní připevněte. Díky tomu bude knot lépe držet na svém místě. Roztavený vosk opatrně nalijte do sklenice a nechte ztuhnout. Sklenici můžete nakonec ozdobit jutovým provázkem nebo stužkou.

4. Domácí čokoláda

Čokoláda pro učitele

Po náročném školním roku učitelé jistě ocení něco na uklidnění pocuchaných nervů. Darujte jim doma vyrobenou, lahodnou čokoládu. Na její výrobu můžete použít jeden druh nebo zkombinovat mléčnou, hořkou a bílou čokoládu. Vyložte plech pečícím papírem, poskládejte na něj čokolády vedle sebe a nechte v troubě na chvilku rozehřát. Po rozehřátí posypte čokoládu nasekanými ořechy, jedlými květy nebo cukrářským zdobením na dorty. Pokud jste použili více čokolád a zdá se vám tabulka moc velká, nalámejte ji na menší kousky, velikost si zvolte dle potřeby. Nechte zchladnout, zabalte do celofánu a dozdobte stužkou.

5. Domácí likér

Má vaše paní učitelka nebo pan učitel raději něco ostřejšího než čokoládu? Připravte jim s dětmi lahodný likér. Pro takové příležitosti je velmi oblíbený vaječný koňak nebo domácí Baileys. Oboje je na přípravu velmi jednoduché a receptů najdete určitě nespočet. Rovnou můžete připravit i nealkoholickou variantu jako dárek pro děti za pěkné vysvědčení.

6. Tričko s potiskem pro učitelku

Čokoláda pro učitele

Nevíte, kde vám hlava stojí a nechce se vám uklízet spoušť, kterou vaše děti při výrobě dárku pro paní učitelku napáchají? Ušetřete si čas i nervy a vyrobte s dětmi paní učitelce tričko s potiskem. Je to mnohem jednodušší než si myslíte. 

Děti mohou namalovat obrázek, který vyfotíte nebo naskenujte a necháte ho potisknout na tričko. Pokud je vaše dítě v posledním ročníku, tričko s fotkou celé třídy je perfektním dárkem pro třídní učitelku na rozloučenou. 

Pokud si nechcete lámat hlavu s obrázkem ani s fotkou pořiďte tričko s nápisem nejlepší učitelka. Matikáře určitě pobaví tričko s Einsteinem, líbit se bude i matematické tričko. Učitele chemie zase můžete obdarovat tričkem s chemickými prvky.

   

Obrázky z www.pexels.com, Spolupráce s www.vyrobsitricko.cz

Komentáře k článku

TOP školy
Nejbližší akce na školách
6.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Přijímačky nanečisto
7.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.