Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Do kdy podat přihlášky na SŠ a jak budou probíhat přijímací zkoušky?

Do kdy podat přihlášky na SŠ a jak budou probíhat přijímací zkoušky?Končíš základní školu? Pokud ano, pak tě nyní asi nejvíce zajímají dvě otázky – do kdy si musíš podat přihlášku k dalšímu studiu a jak budou letošní přijímací zkoušky, díky pandemii koronaviru, vypadat.

19. 2. 2021

Ačkoliv se ti to možná nezdá, i přes současný nouzový stav se život nezastavil, a pokud jsi žákem deváté třídy ZŠ, nastává ti prozatím nejkrušnější období v tvém životě. Co nevidět se totiž budeš muset definitivně rozhodnout co a kde chceš dále studovat, podat si přihlášku a učit se na přijímací zkoušky.

Termín je již na spadnutí

Termín pro podání přihlášek ke studiu na SŠ je přitom pro letošní rok stanoven na 1. března. Což je již na spadnutí. Proto pokud stále ještě nejsi pevně rozhodnut/a, na které 2 školy se přihlásíš, urychleně na svém rozhodnutí zapracuj. V případě potřeby si sepiš veškerá pro a proti, poraď se s rodiči, kamarády, navštiv třeba i poněkolikáté webové stránky vybraných škol atd.

Víme, že toto není lehké rozhodnutí, a vzhledem k tomu, že letos ani nemohly proběhnout řádné dny otevřených dveří, kde ses mohl/a spoustu věcí dozvědět, je ještě těžší než dříve. Každopádně ale věříme, že se s tím zdárně popereš a se svou budoucí školou budeš spokojen/a.

Přijímací zkoušky

Jednou z pozitivních zpráv pro tebe však je, že existuje šance, že nebudeš muset skládat jednotné přijímací zkoušky. Tedy pokud se ucházíš o studium čtyřletého maturitního oboru, a ne o studium na víceletém gymnáziu. Na něm budou jednotné přijímací zkoušky totiž stále povinné. 

V některých případech tě proto možná čeká jen školní přijímací zkouška (bude-li mít škola více přihlášek než nabízených míst a nebude-li chtít ředitel využít jednotné přijímací zkoušky) či dokonce úplné odpuštění přijímaček (bude-li mít škola více míst ke studiu než uchazečů).

Tato pravidla jsou platná pouze tento školní rok, a o tom, zda budou na škole probíhat jednotné přijímací zkoušky či nikoliv, mohou ředitelé rozhodnout do 8. března tohoto roku. Dle počtu přihlášek.

Termíny zkoušek

Jestliže ale bude ředitel dané školy trvat na vykonání jednotné přijímací zkoušky, pak se tyto testy z českého jazyka a matematiky budou konat ve dnech 12. a 13. dubna 2021 (povinné jednotné přijímací zkoušky pro víceletá gymnázia pak ve dnech 14. a 15. dubna 2021).

Školní přijímačky pak mohou na maturitních oborech probíhat v rozmezí od 12. do 28. dubna 2021.

Ať už ale u tebe bude platit jakákoliv z výše uvedených variant, přejeme ti, aby se na tebe usmálo štěstí a ty ses tak dostal/a přesně tam, kam chceš. A hlavně, aby se ti pak na škole dařilo a líbilo smiley.

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
30.9.2021 - šavš run 2021
ŠKODA AUTO Vysoká škola o.p.s.
Mladá Boleslav (nebo pobočka Praha - Jižní město)
1.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
5.10.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.