Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Navýšení počtu opravných pokusů u maturitních zkoušek

Navýšení počtu opravných pokusů u maturitních zkoušekMaturita klepe na dveře a ty jsi čím dál víc nervózní? Bojíš se, že to nezvládneš, a že budeš muset na další pokus čekat až na podzim? Neměj obavy, letošní rok tomu tak nebude. Šanci dostaneš již na začátku července!

3. 5. 2021

Období maturitních zkoušek přichází a tebe tak pravděpodobně čeká pár „bezesných nocí“. Začínáš mít strach z toho, že zkoušku dospělosti nezvládneš, a že si tím pokazíš celé léto a potažmo i možnost pokračovat v dalším studiu.

Důležitá je psychika

Tvé obavy plně chápeme, nervy jsou prevít, ale zároveň tě chceme, a můžeme, alespoň částečně uklidnit tím, že na rozdíl od jiných let, budeš mít o jeden opravný pokus navíc (místo běžných 2 budou 3), a to jak u praktické části, tak i u didaktických testů. 

Termíny

V případě, že tedy některou část neuděláš, budeš se moci přihlásit na další termín ještě dříve než na podzim. 

U didaktických testů to bude hned ze začátku července (v termínech, které byly stanoveny jako náhradní pro ty, kteří budou v řádných termínech zkoušky nemocní či v karanténě) a u praktické části pak dle rozhodnutí ředitele školy. Stanovit je může až do konce srpna.

Přesto, že mnozí z vás, kteří se řádně připravovali a připravují, tuto možnost pravděpodobně potřebovat nebudou, mohou nastat případy, kdy ji nezdoláte právě třeba z důvodu trémy. Proto také ministr školství návrh na rychlejší možnost opravy uvítal a schválil.

Navíc je pravdou, že jsi oproti svým předchůdcům v nevýhodě, protože jsi prakticky celý tento školní rok strávil/a distanční výukou (loni probíhala alespoň část roku „normálně“). A ta nemůže prezenční v žádném případě zcela nahradit. Proto už v lednu došlo ke zrušení slohů u této zkoušky a v březnu pak také ke zrušení povinné ústní maturity z českého i cizího jazyka. Tu si tento rok můžeš zvolit dobrovolně.

Úřední maturita

Velmi diskutovaným tématem se pak stala i možnost tzv. úřední maturity. Tu však ministr školství odmítl s tím, že by byla nespravedlivá vůči těm pilným a poctivým z vás, kteří poslední měsíce opravdu tvrdě dřou.

A i když věříme, že by se ti výše uvedená varianta líbila asi ze všeho nejvíce, jsme přesvědčeni, že i bez ní se ti podaří tuto prozatím nejdůležitější zkoušku ve tvém životě složit i bez nutnosti využití přidaných opravných termínů. smiley 

Hodně štěstí!

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
28.5.2022 - Den otevřených dveří
29.5.2022 - Den otevřených dveří
31.5.2022 - Den otevřených dveří
2.6.2022 - Den otevřených dveří
6.6.2022 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.