Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Nestihl/a sis podat přihlášku na VŠ nebo sis to na poslední chvíli rozmyslel/a? Nic není ztraceno

Nestihl/a sis podat přihlášku na VŠ nebo sis to na poslední chvíli rozmyslel/a? Nic není ztracenoProšvihl/a jsi termín podání přihlášek ke studiu na vysoké škole? Nebo jsi to neměl/a vůbec v plánu a teď sis to rozmyslel/a? Nevadí! Někde totiž stále ještě přihlášky přijímají.

21. 5. 2021

Končíš střední školu a přemýšlíš co dál? Původně tě další studium nelákalo, ale měníš názor? Pokud ano, máš nejvyšší čas se ještě na internetu podívat, na které VŠ, a které obory, se stále můžeš přihlásit. Třeba tě něco z toho osloví.

Zdroje

A kde že máš hledat? Nejlépe na webových stránkách jednotlivých VŠ a univerzit – zde budeš mít informace nejkvalitnější a nejověřenější. Dále se můžeš nechat inspirovat na různých portálech věnovaných školství, reklamou v novinách, tipy od kamarádů apod.

A abychom ti to alespoň trošku usnadnili, máme pro Tebe pár tipů i my – tady a teď. smiley

Termíny

Květen

Největší fofr s podáním přihlášky budeš mít, láká-li tě studium v Karviné na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity. Zde musíš přihlášku odevzdat do 24. května 2021, neboť jde ještě stále o prodloužení termínu pro 1. kolo. Stejně tak u studia Fakulty zdravotnických studií na Technické univerzitě v Liberci, kde je uzávěrka jen jeden den poté, tedy 25. května 2021.

Dále je případně potřeba stihnout podat přihlášku do konce měsíce například na Dopravní fakultu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice (1. kolo), Fakultu elektrotechniky a informatiky na UPCE (1. kolo), Národohospodářskou fakultu VŠE (1. kolo), nově akreditovaný program Geoinformatika na Hornicko-geologické fakultě VŠB-TUO, Fakultu sociálně-ekonomickou UJEP (1. kolo), Filozoficko-přírodovědeckou fakultu v Opavě (1. kolo) či Fakultu životního prostředí ČZU (již 2. kolo).

Červen

Do 15. června 2021 je pak zapotřebí se přihlásit v rámci 2. kola na Fakultu elektrotechniky a informatiky na VŠB-TUO.

Červenec

I v červenci pak ještě stále můžeš pomýšlet na to, že se zkusíš přihlásit k dalšímu studiu, a to v rámci 2. kol například na Fakultu tropického zemědělství ČZU (do 15. 7.), některý obor Vysoké školy polytechnické Jihlava (do 21. 7.), Fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL (do 22. 7.), Fakultu textilní TUL (do 31. 7.) či Fakultu stavební ČVUT (do 31. 7.)

Srpen

Uzávěrky přihlášek jsou pak někde možné i v průběhu měsíce srpna, a to například do 1. 8 na Fakultě rybářství a ochrany vod JČU, do 6. 8. na Fakultě dopravní ČVUT – pro studium v Praze (do 27. srpna pak pro studium v Děčíně), do 9. 8. u vybraných programů Filozofické fakulty UK, do 10. 8. na Evangelické teologické fakultě UK, do 14. 8. naFilozofické fakultě UJEP, do 17. 8. na Přírodovědecké fakultě JČU, do 19. 8. na Vysoké škole polytechnické Jihlava (3. kolo) , do 29. 8. na Ekonomické fakultě TUL či do 31. 8. na Fakultě strojní TUL.

Září

Do 3. září pak počítej s odevzdáním přihlášky na Fakultu zdravotnických studií TUL.

Jak tedy sám/sama vidíš, nic není ztraceno. Navíc to jsou jen příklady. Máš-li tedy ještě o další studium zájem, neváhej a projdi pořádně internet. Až si něco vybereš, ověř si ještě termín na internetových stránkách školy nebo přímo na jejich studijním oddělení, a pak urychleně vyplň přihlášku a těš se na nově získané dovednosti a znalosti a na nová přátelství, která tě na dalším stupni vzdělání jistě také čekají.

 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
1.12.2021 - Den otevřených dveří
1.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
2.12.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.