Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Přijímací zkoušky na SŠ se nezadržitelně blíží. Připrav se na cílovou rovinku

Přijímací zkoušky na SŠ se nezadržitelně blíží. Připrav se na cílovou rovinkuPrvní krok ohledně tvé budoucnosti máš již za sebou – výběr střední školy, na kterou bys chtěl/a nastoupit. Teď v polovině dubna tě ale čeká krok druhý, ještě důležitější. Zdárně složit přijímačky, a dostat se ni. Jsi na to ale dostatečně připraven/a?

8. 4. 2023

Čas neúprosně letí a přichází duben. Měsíc, na který se pravděpodobně příliš netěšíš, neboť tě čeká první důležitá událost v životě. Přijímací zkouška na střední školu. 

Co tě čeká?

Vzhledem k tomu, že je již několik let stanovena povinná jednotná přijímací zkouška (JPZ) na všechny střední školy, v žádném případě se nevyhneš testu z českého jazyka a literatury, ani z matematiky

Její výsledek se potom bude podílet na konečném rozhodnutí o přijetí či nepřijetí min. ze 60 %, a u zkoušek na gymnázia se sportovní přípravou min. ve výši 40 %.  Takže si dej opravdu záležet, ať úplně nepohoříš. Navíc na některých školách může mít ještě větší váhu – záleží, jak se v tomto ohledu rozhodlo vedení konkrétní školy.

A jedna dobrá rada – hlásíš-li se do dvou maturitních oborů a jednotnou zkoušku tak můžeš vykonávat dvakrát, v každém případě toho využij! Nejen, že na druhý pokus již budeš třeba klidnější, ale hlavně se ti vždy započítá jen ten lepší výsledek. Takže nemáš co ztratit! 

Dále také ředitel/ka dané školy mohl/a rozhodnout o konání školní části přijímacích zkoušek. Zde záleží, na které oblasti klade škola největší důraz, a co konkrétně požaduje po svých studentech. Na každé škole tě tedy může čekat něco jiného.

Kromě těchto částí je pak také možné, že se na některých školách k celkovému výsledku zkoušek započítají i tvé výsledky ze základní školy či účast na různých olympiádách. To už teď sice neovlivníš, ale buď můžeš být alespoň trošičku klidnější, protože tam budeš mít nějaký bod navíc nebo víš, že se musíš u testů setsakramentsky snažit, abys své dřívější neslavné výsledky napravil/a a své šance tak zvýšil/a.

Termíny

Ať už tě ale kromě JPZ čekají i ty školní zkoušky či nikoliv, pevně věříme, že jsi již dostatečně připraven/a na cokoliv. Pokud tomu tak není, a ještě máš v některých oblastech mezery, pár dní na jejich odstranění ještě máš. Termín konání JPZ je totiž „až“ 13. dubna 2023 (v případě konání jednotné přijímací zkoušky na druhou školu pak 14. dubna 2023) a školních části mezi 12. a 28. dubnem 2023.

Jestliže tedy potřebuješ doladit už jen nějaké drobnosti, můžeš být relativně v klidu. Horší je, pokud v některém z předmětů víceméně plaveš. V tom případě je nejvyšší čas, abys pořádně šlápl/a do pedálu, a v cílové rovince řádně zabral/a.

Uklidňovat tě může, že si za několik málo dní budeš moci ulevit a pořádně si odpočinout. Tak to zkus ještě pár dní VYDRŽET! Hodně štěstí 

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
2.12.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.