Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Studuješ VŠ a chceš své vzdělání podpořit významnou stáží? Jednou z možností je CERN

Studuješ VŠ a chceš své vzdělání podpořit významnou stáží? Jednou z možností je CERNNebaví tě pouze teoretické studium a láká tě co nejvíce praxe? Jsi ambiciózní a stáže v českých firmách ti nestačí? Pak neváhej, a podej si přihlášku do studentských programů CERN.

26. 10. 2023

Už samotné tvoje studium na vysoké škole svědčí o tom, že máš do svého života pravděpodobně vyšší cíle než ostatní středoškoláci. A někdy možná mnohem vyšší. Běžné studium ti proto nestačí a vyhledáváš i jiné cesty, jak se ve svém budoucím oboru vylepšit a zdokonalit.  

Stáže jako odrazový můstek

Jednou z nich může být účast na odborných stážích. Při některých z nich můžeš dokonce navázat i užší spolupráci či si případně zajistit svoji budoucí pozici. Jiné ti přinesou prospěch již jen jejich absolvováním, neboť mají zkrátka zvuk. Jako například stáže v rámci CERNU.

Pro všechny stupně studia

Díky dohodě MŠMT s CERN máš jakožto český student navíc větší šanci uspět v jejich výběrových řízeních do studentských programů. O účast se přitom můžeš ucházet jak na úrovni bakalářského, magisterského, tak i doktorského studia. 

Typy stáží

V případě, že jsi studentem/studentkou bakalářského či magisterského stupně, bude se tě týkat TECHNICKÝ PROGRAM CERN. Tedy pokud se věnuješ některému z požadovaných oborů. Mezi ty patří například aplikovaná fyzika, elektronika, robotika, strojírenství, matematika, IT apod. 

Do tohoto programu je přitom každoročně vybíráno cca 120 studentů, takže šanci určitě máš. A pokud budeš jedním/jednou z vybraných šťastlivců, čeká tě vysněná stáž v délce od 4 do 12 měsíců.

Jestliže už jsi ale se studiem dál, je pro tebe určen DOKTORSKÝ PROGRAM CERN. Ten ti zde umožní během 6 až 36 měsíců pracovat na své disertační práci. Pokud tedy studuješ podobné obory, které vyžaduje předchozí typ stáže.

Jak sám/sama vidíš, oba výše zmíněné programy jsou určené zejména pro studenty technických oborů. To ale neznamená, že pokud je nestuduješ, nemáš zde šanci stáž získat. Existuje totiž ještě ADMINISTRATIVNÍ PROGRAM CERN, který je zaměřen právě na studenty ostatních oborů, např. práva, ekonomiky, personalistiky, financí, logistiky, tlumočnictví apod. 

Pokud tedy nějaký z těchto oborů studuješ a máš o stáž zájem, zkus se také přihlásit. Budeš-li vybrán/a, získáš zde během 2 až 12 měsíců mnohé znalosti a zkušenosti, které bys třeba nikde jinde nezískal/a.

Jen nezapomeň, že do všech těchto typů studentských programů je stanoven termín pro podání přihlášek do 6. listopadu 2023 do 12:00! 

Ať už se ale rozhodneš zkusit svoje štěstí v CERN nebo kdekoliv jinde, budeme ti držet pěsti, aby ti kterákoliv z absolvovaných stáží dala do budoucího (nejen pracovního) života co nejvíce zkušeností a znalostí. Mnoho štěstí!

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
5.12.2023 - Den otevřených dveří
5.12.2023 - Den otevřených dveří
5.12.2023 - Den otevřených dveří
5.12.2023 - Den otevřených dveří
5.12.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.