Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Tipy na školní potřeby, bez kterých se malý školák neobejde

Tipy na školní potřeby, bez kterých se malý školák neobejdeNový školní rok se blíží, nejvyšší čas začít přemýšlet, jaké školní pomůcky a potřeby vašemu školáčkovi pořídit. Začátek září je v tomto ohledu náročný především pro rodiče budoucích prvňáčků nebo dětí na nižším stupni.

17. 8. 2022

Abychom vám přípravy usnadnili, sepsali jsme pro vás seznam základních školních potřeb, bez kterých se malí školáci neobejdou.

Aktovka

Lehká a přitom pevná a kvalitní. To jsou vlastnosti, které by rozhodně aktovka měla splňovat. Důležité jsou také anatomicky tvarovaná záda a nastavitelné, polstrované popruhy. Kromě výrazných barev a obrázků, které ocení hlavně děti, by na aktovce neměly chybět ani reflexní prvky. Dále doporučujeme zvolit snadno omyvatelný a nepromokavý materiál. Sešity a učebnice tak zůstanou pěkně v suchu. Pokud máte děti už větší, můžete jim místo aktovky pořídit batoh. I pro něj ale platí uvedené parametry. 

Penál

Pro prvňáčky je ideální volbou klasický jednopatrový penál, který je lehký a přehledný. Obvyklá výbava, jako je pero, tužka, guma, ořezávátko, pastelky a nůžky s kulatou špičkou, se jim do penálu pohodlně vejde. Pro starší děti, které potřebují více pomůcek, můžete pořídit dvoupatrový nebo třípatrový penál. Do něj se vměstná i pravítko, kružítko a další nezbytnosti. 

Přezůvky do školy

Vak na přezuvky

Na nákup bot vždy vezměte dítě s sebou. Je důležité, aby si vyzkoušelo, jestli mu bota sedí na noze a nikde ho neškrtí. Přezůvky by měly být pružné, prodyšné, s pevnou patou i špičkou a dostatečným prostorem pro prsty. Podrážka by měla být ideálně protiskluzová. Pantofle pro malé školáky nedoporučujeme. K bačkorám se vám bude hodit sáček na přezůvky. Abyste si ušetřili práci, navrhněte si vak s vlastním potiskem, který si dítě snadno pozná. Díky tomu nebudete muset nikam vepisovat nebo našívat jméno školáčka.

 

Oblečení a boty na tělocvik 

Dětské tričko s potiskem

Na tělocvik vybírejte oblečení, které je pohodlné a dostatečně prodyšné. Základní výbavu tvoří tričko, kraťasy, tepláky nebo u holčiček legíny a mikina. Aby cvičební úbor nebyl nuda, poohlédněte se po dětském tričku s potiskem nebo vytvořte dětské tričko s vlastním potiskem.

Dále je třeba pořídit cvičky, případně jiné boty do tělocvičny (obvykle s bílou podrážkou), a také boty na ven. Ve všech případech vybírejte boty s dostatečně pružnou podrážkou. Oblečení můžete poskládat do vaku na tělocvik, na boty pořiďte sáček na cvičky s hravým potiskem. Díky šňůrkám jde vak pevně stáhnout a nic se z něj neztratí.

Krabička na svačinu, láhev na pití

Na trhu najdete nepřeberné množství barev, velikostí a tvarů svačinových boxů i dětských lahví na pití. Krabičky mají navíc výhodu vnitřního členění, kam jednoduše uložíte kromě pečiva i zeleninu nebo oříšky. Z hygienických důvodů by měla být krabička i láhev snadno omyvatelná a vhodná pro mytí v myčce. Při výběru plastových krabiček, stejně jako plastových lahví, myslete na zdraví vašeho dítěte. Vybírejte pouze takové, které jsou zdravotně nezávadné. Použitý materiál by neměl například obsahovat BPA (bisfenol) nebo ftaláty a další změkčovadla.

Kufřík na výtvarku a další školní potřeby

Na výtvarnou výchovu se vašemu školákovi bude hodit kufřík, zástěrka a omyvatelný ubrus nebo podložka. Dále určitě využije sešity, desky na sešity, obaly na sešity a učebnice nebo pláštěnku na vycházky do přírody. 

Konkrétní rozpis pomůcek by vám měla před začátkem školního roku poskytnout škola. Proto, než se vydáte na nákup, zjistěte si, co vše je třeba pořídit. Některé potřeby totiž vašemu dítěti škola poskytne a pořizovali byste je zbytečně.

Fotografie z vyrobsitricko.cz a pixabay.com

Spolupráce s vyrobsitricko.cz

Komentáře k článku

TOP školy
arrow
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
6.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Přijímačky nanečisto
7.2.2023 - Den otevřených dveří
7.2.2023 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.