Máš chuť studovat VŠ, a ještě sis nepodal/a přihlášku? Nic není ztraceno

Právě maturuješ a až dosud sis myslel/a, že máš už učení až po krk a mnohem raději než trávit další roky nad knihami, nastoupíš po zkoušce dospělosti ihned do práce? Teď sis to ale z nějakého důvodu rozmyslel/a? Nevadí! Ještě máš totiž šanci nějaký obor najít a přihlásit se.

Ať už tě k myšlence pokračovat v dalším studiu vedlo cokoliv – od prodloužení „bezstarostného“ období až po nutnost vyššího vzdělání ve tvém vysněném oboru – rozhodně se jí nevzdávej. Na některých VŠ totiž ještě stále běží termíny pro podávání přihlášek, tak by byla škoda to alespoň nezkusit.

Omezenější výběr

Sice už nebudeš mít tak velký výběr jako před pár měsíci, ovšem na druhou stranu nebudeš mít ani takové dilema kam všude si přihlášku podat či nepodat. Už budeš muset zkrátka brát to, co ještě bude „v nabídce“. 

Nyní už ale neztrácej čas, neboť každým dnem se uzavírají termíny u dalších oborů a fakult, tak ať ti neuteče ten, který chceš.

Do kdy kam co podat?

Úplně nejvíc si musíš pospíšit, pokud se budeš chtít hlásit na Fakultu zdravotnických studií TUL (termín je již 22. 5. 2024) či na Národohospodářskou fakultu VŠE a Dopravní fakultu Jana Pernera UPCE. Zde termín vyprší 31. 5. 2024.

V červnu se pak ještě můžeš hlásit na Obchodně podnikatelskou fakultu SLU CRT (do 8. 6.) či na Zahradnickou fakultu MENDELU (do 16. 6.).

Pokud ti však nebude stačit ani tato doba, pak věz, že ani v létě nebudeš úplně bez šance. Až do července je totiž možnost podávat přihlášky např. na Fakultu managementu a ekonomiky UTB (do 12. 7.), Fakultu stavební VUTBR (15. 7.), Fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL (21. 7.) či na Vysokou školu polytechnickou Jihlava (24. 7.) nebo Cyrilometodějskou teologickou fakultu UPOL, Fakultu stavební, hornicko-geologickou či strojní VŠB-TUO (do 31. 7.).

Co se srpna týká, tak i během něj existuje řada možností, kam se přihlásit. Například do 1. 8. je k dispozici Fakulta rybářství a ochrany vod JČU či Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUTBR.

Do 5. 8. pak Fakulta strojní ZČU, do 9. 8. Fakulta dopravní ČVUT, do 12. 8. Filozofická fakulta UK, do 15. 8. Katolická teologická fakulta UK a Ekonomická fakulta VŠB-TUO, do 16. 8. Přírodovědecká fakulta UJEP, do 22. 8. Vysoká školy polytechnická Jihlava, do 25. 8. Fakulta dopravní ČVUT, do 26. 8. Fakulta strojního inženýrství UJEP a do 31. 8. pak Fakulta filozofická ZČU či Matematický ústav v Opavě.

A pokud se nic nezmění, pak se lze do 10. září hlásit do 3. kola na Fakultu stavební VŠB-TUO.

Jak tedy sám/sama vidíš, výběr už sice není extra velký, ale i tak je ještě z čeho vybírat. Takže pokud je mezi výše uvedenými fakultami nějaká, která by tě lákala, urychleně (než si to rozmyslíš) si podej přihlášku. 

Koneckonců nic není definitivní. Pokud se dostaneš na některou, která tě nebude naplňovat tak jak sis představoval/a, nic ti nebude bránit si příští rok podat přihlášku na jinou fakultu a zkusit štěstí jinde 😊.

TOP školy

Vysoká škola kreativní komunikace

Na Pankráci 420/54, 14000 Praha 4 – Nusle
Telefon: 607 041 436
Web: www.vskk.cz

To mě zajímá

Střední škola mediální grafiky a tisku

Beranových 140/695, 199 00 Praha 18
Telefon: 274 868 770
Web: www.medialnigrafika.cz

To mě zajímá

ART & DESIGN INSTITUT

Slezská 68, 130 00 Praha 3 - Vinohrady
Telefon: 731 50 20 50
Web: www.adi.cz

To mě zajímá

MBA institut CEMI

Mezi Vodami 639/27, 143 00 Praha
Telefon: 602 617 296
Web: www.cemi.cz

To mě zajímá

Chcete zde také zviditelnit vaši školu?

Chci více informací

Nejbližší akce na školách

Zobrazit další akce
Zahradní slavnost

Fakulta tropického zemědělství, Praha 6

To mě zajímá

Přijímací řízení

AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola, s.r.o., Ostrava - Hrabůvka

To mě zajímá

Přijímací řízení

Evangelická akademie, Vyšší odborná škola sociálně právní, Brno

To mě zajímá

Přijímací řízení

Vyšší odborná škola herecká, s.r.o., Praha 4

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o., Praha

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA s.r.o., Praha 9

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Ústí nad Labem

To mě zajímá

Přijímací řízení

Fakulta strojní, Praha 6

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Vysoká škola kreativní komunikace, Praha 4 – Nusle

To mě zajímá

Den otevřených dveří

Mateřská škola, základní škola a střední škola Daneta, s.r.o. Hradec Králové, Hradec Králové

To mě zajímá

Chcete inzerovat vaši školu?

Rychlý kontakt

+420 777 812 202
info@seznamskol.eu

* Chcete zavolat nebo napsat do vaší školy? Přejděte na její profil. Tohle jsou kontakty na provozovatele serveru SeznamŠkol.eu.

Provozovatel webu

just4web.cz s.r.o.
IČ: 27547876

Přejít na kontakt