Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Využij svůj čas doma. Buď akční a produktivní

Využij svůj čas doma. Buď akční a produktivníProbrání zadané látky a plnění úkolů je při distanční výuce samozřejmostí. Co ale využít čas strávený doma i k dalšímu sebevzdělávání či vylepšení své kondice?

11. 11. 2020

O tom, kdy se zase budeš smět vrátit do školních lavic, nemá v dnešní době cenu polemizovat. Jak vidíš, situace se mění ze dne na den. Proto by bylo dobré, abys zůstal/a akční i doma, a zkusil/a v této době využít mozek i tělo na maximum.

Věnuj se tomu, co tě baví

„Výhodou“ současného stavu je, že díky tomu, že vlastně nikam nesmíš, se můžeš začít věnovat i tomu, co už dlouho odkládáš a co tě baví. Využij proto této příležitosti, a zakousni se do toho. Najít si můžeš i různé online kurzy, které ti v tomto počinu mohou napomoci. Vybrat se dají jak placené, tak i bezplatné. Záleží, čemu konkrétně se budeš chtít věnovat a na jakou internetovou stránku narazíš. ¨

Každopádně si můžeš zkusit najít i recenze na daný kurz, abys nekupoval/a úplně zajíce v pytli. Mnohdy ti totiž hodně prozradí právě hodnocení (bývalých) klientů. 

Samozřejmě, musíš brát na zřetel, že nikdo se všem nezavděčí a každý bude mít i nějaký ten negativní ohlas, ale pokud budou tyto převažovat, zkus raději hledat jinde. 

Trénuj jazyky

Další možností, jak efektivně a zároveň zábavně, využít čas, je trénování cizí řeči. A to buď čtením nějaké zajímavé knížky nebo sledováním filmu

Ze začátku si můžeš najít nějakou lehkou knížku, případně dvojjazyčnou. Aby tě to ihned, když něco nepochopíš, nedemotivovalo, a knížka neletěla někam do kouta. Později můžeš přejít na náročnější. Stejně tak s filmy – prvně si vyber nějaký kratší i s titulky a později už můžeš pokračovat bez nich. 

Záleží ale na tobě, zda ti bude toto pozvolné tempo vyhovovat. Jestliže patříš spíše mezi ty, kteří se řídí heslem, že je lepší být hozen rovnou do vody a rychle se naučit plavat, potom výše zmíněný „mezistupeň“ klidně přeskoč a vrhni se do toho naostro. smiley

Vytvoř si zkušební životopis

Kromě toho si také můžeš zkusit vytvořit vlastní životopis. Zejména jestli jsi v posledním ročníku studia. Stejně jej budeš brzy potřebovat, a takhle budeš mít náskok. Upravit ho pak můžeš kdykoliv. A kdyby se vyskytla nějaká neopakovatelná příležitost, budeš jej mít připravený.

Změň životní styl

Také pokud uvažuješ o změně svého životního stylu, je právě teď vhodná doba. Přeci jen budeš mít čas si navyknout na nový režim – cvičení (zkusit můžeš například jógu či rotoped), zdravější stravu a tak. Rozhodně je to lepší varianta než to nechat před nějaké závěrečné zkoušky, kdy bys pak mohl/a být zbytečně nervní a rozhozený/á. Proto už nic neodkládej, a raději neprodleně začni. Navíc si alespoň při cvičení vyplavíš endorfiny a zvedneš si náladu.

Více čti

Udělat čas si také můžeš na čtení nějaké zajímavé knížky. Ať už poučné či beletrie. I odpočinek je totiž zapotřebí, a rozhodně je lepší strávit volný čas u knihy než jen u televize nebo počítače. 

Jakákoliv tvoje volba však nějakým způsobem přispěje k tvému osobnímu rozvoji, což se ti bude v budoucnu jistě hodit. Přeci jen je zapotřebí na sobě neustále pracovat. Takže si zkus promyslet, do čeho by ses kromě klasického učení mohl/a pustit, a s chutí do toho. smiley

 

Komentáře k článku

Nejbližší akce na školách
12.5.2021 - Den otevřených dveří
15.5.2021 - Přijímací řízení
17.5.2021 - Přijímací řízení
19.5.2021 - Přijímací řízení
20.5.2021 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.