Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Diskuze

Výběr správné školy

Nevíte na jakou školu? Pomůžeme vám s výběrem té správné školy.

Předmět diskuzePočet témat/příspěvkůDatum a zakladatel
bubleHlásíte se letos na FF MUNI?
Hlásíš se letos na FF MUNI? Pokud ano, zbystři, protože hledáme právě tebe :) Rádi bychom si popovídali se studenty, kteří se letos hlásili na VŠ - ať už na bakalářské, magisterské nebo doktorandské studium. Nepůjde o nic náročného, zajímat nás budou jen tvoje zkušenosti a to, jak sis vybíral/a, kam se přihlásit. Jako odměnu za tvůj čas ti můžeme nabídnout tričko MU přesně ve tvojí velikosti a samozřejmě pozvání na kafe či jiný z tvých oblíbených nápojů, pokud se sejdeme osobně. Pokud máš zájem, přihlásit se můžeš pomocí dotazníku: https://goo.gl/forms/NWW3Cd3PGBKxNREn1 Budeme se těšit!
031.5.2018 16:53
Jiří Pavlas
bubleZkušenosti se ZŠ Plamínkové na Pankráci
Dobrý den, chtěla bych se dozvědět nějaké informace o ZŠ Plamínkové, mohl by se někdo podělit o zkušenosti, jaké s touto školou má? Jedná se mi především o první stupeň. Děkuji
126.3.2018 15:42
Sára
Souhlasím | Nesouhlasím |
Dobrý den, já na ZŠ Plamínkové chodím, teďka jsem v osmé třídě a jsem v této škole už 8 let. Osobně by jsem vám tuhle školu doporučila. Na 1 stupni jsou skvělý učitele a žáci. Ve škole je dobrá atmosféra a je tu i zábava. S učiteli se dá dobře pracovat. Doufám, že jsem vám nějak pomohla. ????
bubleKam na střední odborné učiliště
Prosím jsem v zoufalé situaci. Kam dát syna na ucňák nyní ma v pololetí 9 třídy 5 z fyziky. Mam strach že ho nikde nevemou. Školy Brno nebo Brno-venkov
326.1.2018 08:51
Olga
Souhlasím | Nesouhlasím |
Pracuji ve stavební firmě. Již delší dobu nemůžeme vůbec sehnat třeba zámečníka, nebo opraváře stavebních strojů. Myslím, že je to obor, který určitě bude mít budoucnost.
bublenevím na jakou sš
dobrý den potřebuji pomoct za necelý rok mám podávat přihlášku na SŠ ale nevím vůbec na jakou podle čeho mám vybírat? nejlépe v Plzni
04.6.2017 16:50
Lucie Zelenková
bubleVýběr základní školy na Praze 12
Dobrý den. Prosím o radu. Vybíráme pro dceru Základní školu na Praze 12. Nejblíže máme školy ZŠ Zárubova a ZŠ Písnická. Máte s těmito školami prosím někdo zkušenosti? Předem moc děkuji za informace. Jiří Štarha
03.4.2017 21:27
Jiří Štarha
bubleŠkola
Dobrý den, pokud nevíte kam na školu a zajímá Vás přírodní medicína, rozhodně doporučuji školu http://skolakamate.cz. Opravdu nic lepšího neznám a věřím, že budete stejně nadšeni!
08.1.2017 00:06
Hana
bubleVýběr VŠ pro pracující
Dobrý den. Ráda bych si přečetla příspěvek od studujících na BIVŠ v Praze. Ideálně dálkovou formou. Jakou máte zkušenost, vychází vstříc s platbami, třeba rozložením školného?
029.10.2016 16:41
Dagmara
bubleDruh oboru
Zdravím, je mi 14 let a chodím do 8. třídy základní školy. Chtěl bych poradit jaký bych měl studovat obor. Asi před dvěma měsíci jsme ve škole dělali s psycholožkou kariérní testy, které mi dopadly průměrně, z čehož paní psycholožka vyvodila, že se hodím spíše na učňovský obor ( tedy na 3 letý obor bez maturity a poté si kdyžtak udělat nástavbu - to mi potvrdil i Profitest test na stránce http://www.infoabsolvent.cz). Testy mi dopadly sice průměrně, ale nikdo z rodiny nesouhlasí, že bych měl jít na "učňák", protože jsem měl na konci osmé třídy jednu TROJKU Z MATEMATIKY, dvojku z Češtiny a Zeměpisu jinak samé 1, což je podle členů mojí rodiny vysvědčení, se kterým bych měl jít na maturitní obor. Nyní si nejsem jistý, jestli mám jít na 4. letý obor Mechanik Seřizovač, kde mezi hlavní vyučovací předměty patří i matika, nebo spíše zvolit učební obor Obráběč kovů popřípadě jiný učební obor. Předem děkuji za odpovědi.
210.8.2016 15:31
Tomáš
Souhlasím | Nesouhlasím |
Mockrát děkuji za pozitivní komentář. Ani nevíte jak dokáže povzbudit.
bubleVýběr správné školy
Ahoj, teď půjdu do 9. třídy a nevím kam si dát přihlášku na střední školu. Docela mě baví chemie, jazyky a matematika, tak jsem přemýšlela třeba nad asistentem laboranta. Poradíte mi prosím nějaké jiné obory, nebo jaké máte zkušenosti s oborem asistent laboranta? Předem děkuji za odpověď.
08.8.2016 10:13
Míša
bubleStřední škola umění+jazyky
Ahoj :) Asi je to trochu hloupý dotaz, ale nevíte o nějaké střední škole, která je zaměřena na umění (bytový design, architekt) a zároveň na jazyky? Momentálně jsem na jazykovém gymnáziu a myslím, že jsem se rozhodla špatně. Jazyky miluju, ale to je na té škole to jediné. Kdyby něco takového existovalo, byla bych vám hrozně vděčná :D
01.3.2016 21:34
Markéta
bubleJsem zoufalá, prosím pomozte!!!
Dobrý den, má někdo zkušenosti se "Střední škola Podnikatelská akademie a základní škola, s.r.o." měla bych o ní zájem, ale nevím o ní skoro nic, jen to, co mají na stránkách a tam toho moc není. Předem moc děkuji za odpovědi. PS.: Jsem zoufalá. Děkuji
011.2.2016 20:08
Nikola
buble
Ahoj, jsem v deváté třídě a pořád nejsem tak docela rozhodnutá, kam na školu. Baví a jde mi dějepis, zeměpis, přírodopis, čeština, hudební výchova, ale nejde mi matematika, fyzika a chemie,v jazycích taky moc nevynikám. Celkový průměr z vysvědčení jsem měla 1,46 Děkuji .))
09.2.2016 09:35
Elis
bubleKam na SŠ ???
Ahoj,chtěla bych se zeptat na jakou střední bych měla jít. Je mi 14 let a jsem v 8.třídě.Jde mi hudební výchova,literatura,přírodopis,fyzika,francouzština, ale zase mi nejde matematika. Chodím i na dramatický kroužek a zpívám. Myslím že mám hodně blízko k dětem, ale zároveň mě táhne i zpěv a hudba.Nevím na jakou střední školu mám jít. Předem děkuji za odpověď :)
230.1.2016 17:53
Naty
Souhlasím | Nesouhlasím |
Já tedy spoléham na přírodní medicínu a rozhodla jsem se ji studovat. Člověk ji pak dokáže snadno aplikovat. Ze své zkušenosti doporučuji školu skolakamate.cz.
bubleKam na SŠ
Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně výběru SŠ. Je mi 14 let a jsem v 9. třídě. Stále nevím,kam bych se měl vydat na SŠ. Baví mě elektrotechnika a můj taťka říká,že kdybych vystudoval průmyslovou školu v oboru I.T, tak bych se mohl pohybovat v elektrotechnice,což podle mě je složité a ani nejde. Jestliže bych chtěl být něco s elektřinou- např revizní technik,zkušební technik,elektromechanik- tak bych se měl vydat jakým směrem? :) Děkuji za Vaše odpovědi, prosím pište na mail: matousmacha@seznam.cz Děkuji a hezký den.
18.1.2016 17:00
Matouš
Souhlasím | Nesouhlasím |
Doporučuji jít buď na průmyslovku, ale obor elektromechanika či podobné zaměření. Z praxi mám zkušenost, že jsou cennější ti, kteří absolvují učební obor elektronik či elektromechanik s maturitou, výhoda učebního oboru je ta, že budeš mít už i praktické zkušenosti (i když vždy záleží na kvalitě vybraného učiliště). Obor IT z průmyslovky nedoporučuji, to ti pro tvůj požadavek nebude nic platné. Ale cokoliv v elektro, zejména pokud se nebudeš bát jít do výrobních společností má velkou budoucnost a tito odborníci, když jsou šikovní, mají všude otevřené dveře.
bubleVyšší odborná škola
Zajímáte se o historii a jste manuálně zruční? Podívejte se na studijní obory Vyšší odborné školy restaurátorské v Písku. <a href="http://www.vosr.cz">www.vosr.cz</a>
024.11.2015 09:39
Vojta
bublePomaturitní studium v Brně
Hledám si pomaturitní studium v Brně a zaujala mě jazyková škola Amigas. Máte s ní někdo osobní zkušenosti? Nevíte, jestli zprostředkovávají i ubytování pro přespolní?
07.8.2015 23:12
Kačka
bubleSoukromá škola
Dobrý den, s dcerou přemýšlíme, o škole Newton College, máte někdo nějaké zkušenosti?Mám na ni z doslechu dobré ohlasy, ideálně bych se ještě zeptala na někoho, kdo má školu již za sebou. Moc děkuji
228.7.2015 14:27
Klára
Souhlasím | Nesouhlasím |
Dobrý den, já v červnu dodělala bakaláře. Moje zkušenosti jsou výborné. Ve srovnání s veřejnou vysokou školou je Newton nesrovnatelný. Přístup vyučujících i zaměstnanců je velmi vstřícný. Studenti jsou zapojeni do výuky, tak aby se snažili prakticky využít teoretické informace a vše je doplněno praxí. Určitě Vám školu doporučuji!
bubleAkademie Sting
Vybíráte, kam na vysokou? Soutěžte s nejlepší soukromou vysokou školou roku 2015 AKADEMIE STING a vyhrajte semestr studia zdarma v hodnotě 20000 Kč! Pro více informací stačí kliknout na www.facebook.com/Akademie.Sting
029.6.2015 20:36
sting
bublePsychologie
Dobrý den, dcerka mě včera požádala, ať se podívám, zda není v možnostech středních škol nabídnout i studium psychologie. Jde mi o Moravskoslezský kraj a nějak tápu v nabídkách. Děkuji za rady
013.4.2015 11:02
Andrea
bubleMSc Brno
Ahoj, mám za sebou bakaláře v Českých Budějovicích a ráda bych šla ještě na magistra. Mám ale strach, že to už bude jiný kafe.. nebo to není tak těžký jak se říká? Koukala jsem na bibs na MSc http://get-on-board.bibs.cz/ , vypadá to dobře, žádný zkoušky, spousta praxe... studovali jste to někdo?
027.3.2015 10:35
Míša
2 další »

TOP školy
arrow
arrow
arrow
Vysoká škola ekonomická v Praze
nám. W. Churchilla 4, Praha 3
www.vse.cz
Vysoká škola ekonomická v Praze
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
arrow
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
19.11.2018 - Den otevřených dveří
19.11.2018 - Den otevřených dveří
19.11.2018 - Den otevřených dveří
ART & DESIGN INSTITUT
Praha 3 - Vinohrady
20.11.2018 - Den otevřených dveří
20.11.2018 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.