Mateřské školky, základní školy, střední školy, vysoké školy
V databázi se nachází více jak 9 000 škol

Diskuze

Výběr správné školy

Nevíte na jakou školu? Pomůžeme vám s výběrem té správné školy.

Předmět diskuzePočet témat/příspěvkůDatum a zakladatel
bubleStřední škola
Dobrý den, za pár týdnů mířím do deváté třídy a jsem bezradná ve výběru středních škol. Přemýšlím o přírodních vědách jako třeba biologie, chemie nebo fyzika, ale nemůžu se dohledat školy která by byla v mém dosahu (Moravskoslezský kraj). Předem moc děkuji
016.8.2022 22:45
Lucka
bubleJazyková střední škola
Dobrý den, poradíte školu, která je zaměřená na angličtinu? Něco jako tlumočnice. Dcera vychází 9 třídu s výbornými výsledky, ale matematika, fyzika nejsou její silnou stránkou. To se musí opravdu hodně drtit a je z toho nešťastná. Jazyk jí jde dobře. Budeme rádi za každou nabídku školy. Děkujeme
014.1.2022 12:21
Stáňa
bubleNejlepší SŠ na vysokou (zaměření psychologie)
Dobrý den mám zájem studovat psychologii bohužel mě nenapadá střední škola ze, které by šla studovat. Prosím poraďte mi už se budou posílat přihlášky a já jsem zoufalý.
110.1.2022 23:01
Pavel
Souhlasím | Nesouhlasím |
Doporučuji nejdříve zabrat v češtině, v textu zcela chybí nebo jsou špatně použity čárky. Verbální zdatnost/čeština je důležitý předpoklad pro psychologii. Jinak jsou vhodná všechna gymnázia a střední školy humanitně zaměřené, která předpokládají další studium. Hodně štěstí.
bubleSŠ a VŠ
Ahoj chci s zeptat. Strašně moc bych chtěla na softwerové inženýrství ale všude píšou že bych měla jít nejdřive na magistriální VŠ a pak jít teprve na inženýrskou VŠ. Ale zpět k otázce na kterou SŠ bych měla jít než bych šla na tyhle VŠ. Předem dík za odpověd.????
323.1.2021 16:26
Týna
Souhlasím | Nesouhlasím |
Ahoj, je super, že už myslíš na studium na VŠ i do budoucna. Pokud chceš studovat Softwarové inženýrství tak to lze studovat až na vysoké škole ČVUT má tento obor přímo třeba jako specializaci. Akorát se mi zdá, že si se do toho trošku zamotala. Nic takového jako magistrální VŠ opravdu neexistuje. Studium VŠ obvykle začíná 3 letým bakalářským studiem po jehož úspěšném dokončení dostaneš titul Bc. můžeš pokračovat poté v navazujícím magisterském studiu v délce 2 let a poté získáš titul buď Ing. - inženýr - to je u oborů s technickým a ekonomickým zaměřením a nebo Mgr. - magistr to je u oborů s humanitním zaměřením např. Sociální práce, Dějiny umění atd. ... nejdříve bych se soustředila na to abys měla dobrý průměr a udělala dobře přijímačky na SOŠ, protože to je teď pro tebe aktuální ....a co se týče toho jakou střední bych si vybrala tak rozhodně střední odbornou školu se zaměřením Informační technologie, pokud už víš, že toto je něco co by tě zajímalo tak bych na gymnázium nešla.
bubleFyzika na SŠ
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je na všech středních školách fyzika, nebo jestli je to předmět jen na nějakých školách. Předem děkuji za odpověď.
115.9.2020 20:35
Filip
Souhlasím | Nesouhlasím |
Na gymnáziích je předmět fyzika samostatně. Na odborně zaměřených škola netechnického zaměření a bez zdravotnického zaměření. Například na Obchodní akademii je předmět který se jmenuje základy přírodních věd vyučovaný v prvních dvou ročnících studia, pokud se bavíme o 4 letých oborech s maturitou, který obsahuje Fy, Ch, ekologii, biologii .... ale povětšinou se mu nevěnuje pozornost. Jinak obor obchodní akademie je naprosto k ničemu pokud nechceš dělat účetní kancelářskou krysu vřele ho nedoporučuji. Přeji hodně štěstí.
bubleNa jakou SŠ jit
Dcera je v 9. třídě a neví na jakou školu jít. Má jednotky a dvě dvojky z M a Fy. Baví ji design interieru, každou chvíli by chtěla něco jiného. Chvíli na zubního laboranta, ona je taková hracicka, sešity má vybarvene, podtrhane, Jsme od Českého Krumlova, nechce na intr, chce být každý den doma, tedy nejdál do Českých Budejovic
015.9.2020 13:36
Alena
bubleStřední škola
Dobrý den Chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějáký typ na SŠ s historickým zaměřením? Mám strašně ráda dějepis a chtěla bych studovat dějiny naší Země nebo jiných Zemí... Tenhle rok se mám rozhodnout a tak chci poprosit o radu. Předem děkuju za odpověď. :-)
222.8.2020 20:41
Tereza
Souhlasím | Nesouhlasím |
Tak střední škola specializovaná na dějepis zatím není,ale jestli to ve škole zvládáš,tak doporučuji gymnázium,potom budeš mít všeobecný přehled a potom půjdeš na vš určitě historického typu. Může to být archeologie,učitelství dějepisu,atd. Budeš mít výhodu,že budeš mít znalosti z gymnázia,tím pádem s největší pravděpodobností uděláš tsp.
bubleStřední škola
Dobrý den Chci se vás zeptat kam mám jít na střední školu pokud chci jednou dělat různé semináře pro mládež třeba o šikaně nebo tak, jezdit na tábory s dětma, ale hlavně ty semináře třeba pro školy nebo na nějakých akcích, vůbec nevím kam bych jednou mohla jít bavilo by mě organizovat a být součástí různých akcí jak pro děti tak i pro dospělé. Prosím poraďte.
127.7.2020 11:16
Klára Primasova
Souhlasím | Nesouhlasím |
Volila bych zaměření typu sociální práce nebo pedagogické či tak něco později můžeš pokračovat ve studiu vysoké školy.
bubleStřední škola
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc, jsem v deváté třídě a rozhoduji se na jakou střední jít, loni jsem na vysvědčení měla samé jedničky. Uvažuji o tom jít na gymnázium, láká mě pak medicína, ale nevím, jestli na to mám a bojím se, že bych to pak nezvládla a měla jen maturitu z gymnázia. Kromě medicíny vůbec nevím, co bych chtěla dělat. Tak Vás prosím o radu. Předem děkuji za odpovědi, Sabina.
13.10.2019 15:24
Sabina
Souhlasím | Nesouhlasím |
Pokud tě to láká, tak proč to nezkusit. Teď se zaměř ale na to, aby jsi se dostala na gymnázium. Budeš mít další 4 roky na to, aby sis výběr vysoké školy ještě rozmyslela. Pro přípravu na přijímací zkoušky doporučuji, koupit si cvičné testy na To dáš https://www.to-das.cz/ . Mám s nimi osobní zkušenost, tak by i tobě v přípravě na přijímačky určitě pomohly.
bublePotřebovala bych poradit s výběrem SŠ pro dceru jedničkářka jen fyzika za 2..okres UH.. Zlín
Dobrý den. Můžete mi prosím někdo poradit s výběrem SŠ pro dceru jedničkářka jen fyzika za 2. Jinak je šikovná na vše... Třídní učitelka se přiklání jen gympl a vysoká škola dal.. Vůbec netuším co poradit.. Kam ji posunout at se dále může dále rozvíjet.. At se ne brzdí... Jen ne zdravotnictví.. Díky všem za pomoc.. Myslím že nejsem jediná matka co tak přemýšlí..
128.8.2019 23:45
Jana
Souhlasím | Nesouhlasím |
vážně jste taková vlez doprdelka, že za ní rozhodujete i školu? at se rozhodne sama!!!!! todle je důležité životní rozhodnutí. a pokud vážně píšete todle tak ani nechci vědet za jakých podmínek vaše dcera žije, byla vůbec někdy opravdu štastná, jsou ty jedničky její vůle nebo vaše donucení?
bubleZÁKLADNÍ ŠKOLA ML. BOLESLAV
Dobrý den, budeme se stěhovat a potřeovala bych poradit s výběrem v Mladé Boleslavi. Byla mi doporučena jako nejlepší 5.zs, kde je bohužel naplněna kapacita a dlouhodobě nepřijímají. Dcera půjde do 5. třídy. Máte někdo zkušenosti s jinou školou? Moc děkuji
05.6.2019 12:13
Michaela
bubleHlásíte se letos na FF MUNI?
Hlásíš se letos na FF MUNI? Pokud ano, zbystři, protože hledáme právě tebe :) Rádi bychom si popovídali se studenty, kteří se letos hlásili na VŠ - ať už na bakalářské, magisterské nebo doktorandské studium. Nepůjde o nic náročného, zajímat nás budou jen tvoje zkušenosti a to, jak sis vybíral/a, kam se přihlásit. Jako odměnu za tvůj čas ti můžeme nabídnout tričko MU přesně ve tvojí velikosti a samozřejmě pozvání na kafe či jiný z tvých oblíbených nápojů, pokud se sejdeme osobně. Pokud máš zájem, přihlásit se můžeš pomocí dotazníku: https://goo.gl/forms/NWW3Cd3PGBKxNREn1 Budeme se těšit!
031.5.2018 16:53
Jiří Pavlas
bubleZkušenosti se ZŠ Plamínkové na Pankráci
Dobrý den, chtěla bych se dozvědět nějaké informace o ZŠ Plamínkové, mohl by se někdo podělit o zkušenosti, jaké s touto školou má? Jedná se mi především o první stupeň. Děkuji
126.3.2018 15:42
Sára
Souhlasím | Nesouhlasím |
Dobrý den, já na ZŠ Plamínkové chodím, teďka jsem v osmé třídě a jsem v této škole už 8 let. Osobně by jsem vám tuhle školu doporučila. Na 1 stupni jsou skvělý učitele a žáci. Ve škole je dobrá atmosféra a je tu i zábava. S učiteli se dá dobře pracovat. Doufám, že jsem vám nějak pomohla. ????
bubleKam na střední odborné učiliště
Prosím jsem v zoufalé situaci. Kam dát syna na ucňák nyní ma v pololetí 9 třídy 5 z fyziky. Mam strach že ho nikde nevemou. Školy Brno nebo Brno-venkov
326.1.2018 08:51
Olga
Souhlasím | Nesouhlasím |
Pracuji ve stavební firmě. Již delší dobu nemůžeme vůbec sehnat třeba zámečníka, nebo opraváře stavebních strojů. Myslím, že je to obor, který určitě bude mít budoucnost.
bublenevím na jakou sš
dobrý den potřebuji pomoct za necelý rok mám podávat přihlášku na SŠ ale nevím vůbec na jakou podle čeho mám vybírat? nejlépe v Plzni
24.6.2017 16:50
Lucie Zelenková
Souhlasím | Nesouhlasím |
Ahoj, tak existuje seznam středních škol. A pak je potřeba vybírat prioritně podle toho, co byste jednou možná chtěla dělat, tudíž co vás bude učit se učit. A pak také dle dostupnosti a možností přijímaček. Stavárna je dobrá, v Plzni je na Chodském. Strojárna je lehčí a není špatná, je na Míráku. Nebo nějaký gympl, pokud byste pak plánovala VŠ. Možná si najít dny otevřených dveří a obejít to
bubleVýběr základní školy na Praze 12
Dobrý den. Prosím o radu. Vybíráme pro dceru Základní školu na Praze 12. Nejblíže máme školy ZŠ Zárubova a ZŠ Písnická. Máte s těmito školami prosím někdo zkušenosti? Předem moc děkuji za informace. Jiří Štarha
03.4.2017 21:27
Jiří Štarha
bubleŠkola
Dobrý den, pokud nevíte kam na školu a zajímá Vás přírodní medicína, rozhodně doporučuji školu http://skolakamate.cz. Opravdu nic lepšího neznám a věřím, že budete stejně nadšeni!
08.1.2017 00:06
Hana
bubleVýběr VŠ pro pracující
Dobrý den. Ráda bych si přečetla příspěvek od studujících na BIVŠ v Praze. Ideálně dálkovou formou. Jakou máte zkušenost, vychází vstříc s platbami, třeba rozložením školného?
029.10.2016 16:41
Dagmara
bubleDruh oboru
Zdravím, je mi 14 let a chodím do 8. třídy základní školy. Chtěl bych poradit jaký bych měl studovat obor. Asi před dvěma měsíci jsme ve škole dělali s psycholožkou kariérní testy, které mi dopadly průměrně, z čehož paní psycholožka vyvodila, že se hodím spíše na učňovský obor ( tedy na 3 letý obor bez maturity a poté si kdyžtak udělat nástavbu - to mi potvrdil i Profitest test na stránce http://www.infoabsolvent.cz). Testy mi dopadly sice průměrně, ale nikdo z rodiny nesouhlasí, že bych měl jít na "učňák", protože jsem měl na konci osmé třídy jednu TROJKU Z MATEMATIKY, dvojku z Češtiny a Zeměpisu jinak samé 1, což je podle členů mojí rodiny vysvědčení, se kterým bych měl jít na maturitní obor. Nyní si nejsem jistý, jestli mám jít na 4. letý obor Mechanik Seřizovač, kde mezi hlavní vyučovací předměty patří i matika, nebo spíše zvolit učební obor Obráběč kovů popřípadě jiný učební obor. Předem děkuji za odpovědi.
210.8.2016 15:31
Tomáš
Souhlasím | Nesouhlasím |
Mockrát děkuji za pozitivní komentář. Ani nevíte jak dokáže povzbudit.
bubleVýběr správné školy
Ahoj, teď půjdu do 9. třídy a nevím kam si dát přihlášku na střední školu. Docela mě baví chemie, jazyky a matematika, tak jsem přemýšlela třeba nad asistentem laboranta. Poradíte mi prosím nějaké jiné obory, nebo jaké máte zkušenosti s oborem asistent laboranta? Předem děkuji za odpověď.
08.8.2016 10:13
Míša
2 3 další »

TOP školy
arrow
MBA institut CEMI
Mezi Vodami 639/27, Praha
www.cemi.cz
MBA institut CEMI
arrow
arrow
arrow
arrow
ART & DESIGN INSTITUT
Slezská 68, Praha 3 - Vinohrady
www.adi.cz
ART & DESIGN INSTITUT
Chcete na tomto místě vaší školu, klikněte ZDE.
Nejbližší akce na školách
28.2.2024 - Den otevřených dveří
29.2.2024 - Termín podání přihlášky ke studiu na SŠ
1.3.2024 - Den otevřených dveří
7.3.2024 - Den otevřených dveří
8.3.2024 - Den otevřených dveří
Další akce a dny otevřených dvěří ZDE.